ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11490 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Folková kometa Haight Asbury v Akropoli

0 Redakce 23.1.2012

V Paláci Akropolis se dnes zastaví pozoruhodní Haight Asbury ze skotského Glasgow. Výrazná folková trojice je okamžitě identifikovatelná hlavně podle hlasového projevu, kterému dominují dva zastřené dívčí hlasy baskytaristky Krity a perkusistky Jen. Na kytaru je doprovází bratr první zmíněné Scott, který dotváří naturalistický psychedelický zvuk. Za pozornost stojí i fakt, že pro autenticitu projevu na své nástroje hrají zcela bez zesilovačů.

V Británii podle všeho platí za výrazný objev alternativní scény, jejich skladby pravidelně hraje i britské rádio BBC. Navíc už na prvních koncertech si originální kapely všimla média a brzy se tak kapela ocitla i na největších festivalech jako T in the park nebo Connect. Dá se tedy očekávat, že z pódia přesvědčí i Prahu.

Trio Haigh Asbury vzniklo v roce 2007 a pojmenovalo se podle legendární čtvrti v San Franciscu, která v šedesátých letech byla centrem komunity hippies. V Česku zahraje vůbec poprvé právě v pondělí 23. ledna v Paláci Akropolis.

Společně se skotským objevem vystoupí osobitá česká zpěvačka Ille alias Olga Königová, zpěvačka a klavíristka skupiny Obří broskev. Představí krátkou deskou V rekvizitách, která vyšla na podzim, a na níž zpěvačka spolupracovala s Dušanem Neuwerthem (Tata Bojs, Umakart) nebo například s Jaromírem Švejdíkem (Priessnitz, Umakart, Bombers).

tz