ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21639 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Folklorní beat z Valmezu v ostravském Abbey Road

0 Redakce PLAY.CZ 15.10.2013

Docuku znamená ve valašském nářečí „honem, rychle, svižně“ nebo taky „dohromady“. A dohromady toto slovo spojilo vynikající kapelu z Valašského Meziříčí, která svůj název poctivě naplňuje ve svižných, melodických písničkách na pomezí folklóru a bigbítu. Ve čtvrtek 17. října se Docuku představí ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava, a to v rámci série koncertů Radio Ostrava Live.

Kapela Docuku má na svém kontě zatím tři řadová alba: Meziřečí z roku 2004, Domrtě! z roku 2007 a čerstvou novinku Kdybych já věděl…

Docuku čerpá z moravského, slezského, romského, polského, slovenského či balkánského hudebního odkazu, který se jí daří osobitě aranžovat a transformovat do podoby milostných balad či folklorbeatových „našlapaných“ skladeb, v nichž je zřetelně cítit valašský kořen. Dominuje jim výrazný zpěv Jiřího Buksy i nápaditý akordeon Romana Vavříka. Ve spolupráci s producenty poslední albové nahrávky Idou Kelarovou a Dezideriem Duždou našla kapela svůj charakteristický, úderný, a přitom místy křehký projev. Nabízí barevná aranžmá a propracované vokály. A také silné texty o podstatných citech a hodnotách, o lásce šťastné i nevydařené, pláči i smíchu, životě i smrti. To vše bez banalit a frází. Zkrátka poctivě a upřímně.

Dobré jméno valašskomeziříčské muziky šíří Docuku už jedenáct let. Za tu dobu kapelou prošla řada zajímavých jmen. Třeba Lukáš Španihel, Lucie Redlová, Martin Kuchař nebo Jitka Šuranská. Na jejich aktuálním albu zase hostuje čerstvá nositelka Grammy Markéta Irglová.

Koncert kapely Docuku, tradičně přístupný veřejnosti, začíná v 18.00 hodin. Vstupenky v hodnotě 80,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.
Poslouchejte ČRo Ostrava online