ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8960 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Control na Radiu 1

0 Redakce 8.3.2008

Od 10. do 14.3. bude na Radiu 1 probíhat 5 dní s filmem Antona Corbijna Control.Ten přibližuje posledních sedm let života Iana Curtise, zpěváka legendární skupiny Joy Division. Ta na konci sedmdesátých let spolu s ostatními kapelami z Manchesteru definovala nový směr populární hudby.

Radio 1 v rámci 5 dní s Control připravilo dvě speciální události: V úterý 11. března bude v 11:00 hostem ve vysílání Radia 1 režisér snímku a slavný fotograf Anton Corbijn, pro kterého byl film režijním debutem. Ve čtvrtek 13. března pak posluchače Radia 1 od 6 do 20 hodin čeká „Manchesterský den“, v rámci kterého bude vysílání věnováno manchesterským kapelám.

Snímek Control v České republice uvádí společnost Aerofilms. Do českých kin oficiálně vstoupí ve čtvrtek 13. března 2008.

Control přináší příběh posledních sedmi let života Iana Curtise, zpěváka legendárních britských Joy Division, kteří na konci sedmdesátých let spolu s ostatními kapelami z Manchesteru definovali nový směr populární hudby. Černobílá kamera sleduje Curtise od jeho prvních experimentů s drogami, založení Joy Division a seznámení se s manželkou Debbie, aby se posléze stala němým svědkem jeho nejniternějších vnitřních bojů, epileptických záchvatů, rozpadu manželství a v závěru i Curtisovy sebevraždy v květnu 1980. Před očima diváků se Curtis postupně proměňuje z energického básníka v unaveného zpěváka populární skupiny, který si čím dál víc uvědomuje, že v životě se dostal přesně tam, kam se dostat nikdy nechtěl. Film je natočen podle vzpomínkové knihy Curtisovy manželky a je celovečerním režijním debutem Antona Corbijna, známého fotografa a režiséra videoklipů např. pro U2 a Depeche Mode.

Více informací o filmu Control najdete na http://www.aerofilms.cz/filmy/116-Control/.

Poslouchejte Radio 1 online