ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23465 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival spisovatelů již popatnácté v Praze – videozáznamy

0 Redakce 9.6.2005

Patnáctý ročník Festivalu spisovatelů Praha probíhal od 5. až 8. června 2005 v divadle Minor. Jednalo se o milou událost, která nabízela divákům možnost poznat světové spisovatele, kteří se přijeli představit se svými autorskými čteními. Letos mezi vybrané literáty patřili například Yves Bonnefoy, Michel Houellebecq či David Albahari. Podívejte se na videozáznamy jednotlivých dnů.{mosimage}

Na festivalu bylo zcela unikátní hudební vystoupení Eda Sanderse se skupinou Plastic People of the Universe, které velkolepě festival zakončilo.


LIVE přenos / LIVE webcast


Již tradičně jste mohli na play.cz sledovat živé přenosy autorských čtení a diskusí z Festivalu spisovatelů Praha. Živé přenosy byly realizovány ve spolupráci se společnostíT-Systems PragoNet – dodavatel IT a telekomunikačních řešení.
www.pragonet.cz


Portfolio služeb pro komplexní řešení Vašich potřeb naleznete zde.


reklama

Každý rok je festival věnován literárně-historické osobnosti. Letos se jí stal Giacomo Casanova, muž, který ač znám spíše jako světák a svůdce, zanechal hodnotné literární dílo, které dodnes vzbuzuje vášnivé diskuse. Casanovův literární odkaz je o to zajímavější, že vznikl v Čechách, kde Casanova pobýval na sklonku života jako knihovník na panství hraběte Valdštejna v Duchcově. A je to právě Casanovovův citát „Naše nevědomost se stává naším jediným útočištěm“, jenž byl zvolen mottem festivalu. Jeho další myšlenky pak zastřeší jednotlivé Hovory anglického listu The Guardian.


Další informace na www.pwf.cz.PROGRAM Festivalu spisovatelů Praha 5. – 8. 6. 2005 v Divadle Minor


Videozáznamy / Video on demand


Neděle, 5. června „Casanova“
19.00 Gala večer: „Viděl jsem se ve vodě, jen když bylo moře klidné.“
Michel Houellebecq (Francie)
Moderátor: Marek Eben


Video with original audio


Video with english translation audioPondělí, 6. června „Únikové cesty“
15.00 Čtení: „Proč číst klasiky?“
Tři řečtí básníci:  Veroniki Dalakoura,  Marigo Alexopoulou,  Dimitris Houliarakis
Moderátor: Spiros Vergos