ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5570 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Porta přiláká do rozhlasu talentované muzikanty

0 Redakce PLAY.CZ 17.3.2017

Jihočeské finále slavného festivalu Porta se opět uskuteční v Českém rozhlase České Budějovice. Porta tradičně probíhá nejprve v regionálních kolech, ti nejlepší v soutěži postoupí na finále české Porty v Řevnicích. Přehlídka kapel 51. ročníku Porty začíná ve Studiovém sále u Tří lvů 1 v sobotu 18. března ve 14 hodin.

Soutěžního regionálního kola Porty v Českém rozhlase České Budějovice se zúčastní řada méně či více známých kapel z celého Jihočeského kraje. Jako host zahraje populární kapela Pacifik s Tony Linhartem, které ho uslyšíte i živě po 14. hodině na frekvenci 106,4 FM.

I letos se uskuteční krajské kolo v Českých Budějovicích. Chceme navázat na loňské kolo minimálně stejnou úrovní a atmosférou. Hudební sál Českého rozhlasu nabízí důstojné prostředí pro jednotlivá vystoupení,“ doplňuje předsedkyně sdružení Porta Anna Roytová.

Do soutěžního regionálního kola Porty v Českém rozhlase České Budějovice se přihlásilo celkem 17 kapel z celého Jihočeského kraje – například z Bechyně, Českých Budějovic, Strmilova, Tábora, Vodňan, Větřní, Jindřichova Hradce nebo Strakonic.

Jihočeská porota bude přímo hvězdná, zasednou v ní osobnosti folkové hudby Pavel Zajíc, Tomáš Berka, Jarda Hnízdil, Jirka Mach a Jirka Krška. Porota vybere dva soutěžící, kteří budou reprezentovat kraj v interpretačním finále a dva autory, kteří se zúčastní finále autorské soutěže. Na závěr tradičně zahrají i všichni porotci.

Podrobné informace o jihočeském kole festivalu Porta pravidelně uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Naladit si jej můžete na frekvencích 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko anebo na internetu budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online