ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15290 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fenomén Pražská kostka startuje na rádiích Expres FM a Classic Praha

0 Redakce PLAY.CZ 9.12.2015

Praha, 9. prosince 2015 – Rádia Expres FM a Classic Praha na začátku roku 2016 zahájí nový originální pořad Pražská kostka. Bude informovat o aktuálním dění v Praze, přinášet aktuality z magistrátu a zaměří se také na pražskou publicistiku. „Pražská dlažební kostka je neoddělitelnou součástí hlavního města, znají ji místní i všichni turisté. Název pořadu neodkazuje jen na tento fenomén, ale hlavně si klade za cíl přinést posluchačům nejdůležitější události z Prahy v kostce,“ vysvětluje Pierre Beneš, výkonný ředitel obou rádií. Pražská kostka odstartuje 9. ledna 2016 a vysílat ji budou obě rádia každou sobotu.

Ve fotoateliéru České televize proběhlo fotografování moderátoských tváří České televize.

Ve fotoateliéru České televize proběhlo fotografování moderátoských tváří České televize.

Do role moderátora Pražské kostky se postaví herec a dabér Petr Srna, který působí také v České televizi. Classic Praha bude epizody pořadu vysílat v sobotu vždy od 9 do 10 ráno, Expres FM poté téhož dne od 17 do 18 odpoledne. Kromě dění z české metropole se nový pořad zaměří také na kulturu. „Nebudeme zvát na koncerty, jako to děláme v běžném vysílání. Místo toho se v Pražské kostce chceme věnovat více okrajovému kulturnímu vyžití, například výstavám, sousedským slavnostem a akcím v okrajových částech Prahy,“ upřesňuje Beneš. Nové díly si mohou posluchači rádií zpětně pustit také formou internetového podcastu na oficiálních stránkách stanic (www.expresfm.cz a www.classicpraha.cz).

Kromě chystané Pražské kostky do svého vysílání Expres FM zařadil dva další nové pořady. Meziplyn na Expres FM se zaměřuje na motoristy a prezentuje novinky i trendy ze světa motorismu. Moderuje ho Jan Koubek, autor úspěšného blogu Meziplyn, který mohou posluchači znát z internetové TV stream a na který sobotní pořad vždy od 10 hodin odkazuje. Druhou novinkou se stala anglická relace Totally Wired on Expres FM, kterou rádio vysílá každý čtvrtek ve 23 hodin. „Pořad je v režii dvou mladých Britů, Dana a Haydena. Představují to nejlepší z aktuální alternativní hudby, ale i legendární interprety. Vzhledem k tomu, že je pořad celý v angličtině, je určen zejména cizincům žijícím v České republice a posluchačům, kteří se chtějí zdokonalovat v anglickém jazyce,“ doplňuje Filip Žemlička, programový ředitel rádia Expres FM.

O Voice of Prague
Společnost Voice of Prague, s.r.o. vznikla na podzim roku 2013 a je majitelem společností 4S Production a.s. a RKR s.r.o. Ty provozují a jsou držiteli vysílacích licencí rádií Expres FM a Classic Praha. Majiteli Voice of Prague jsou Petr Stuchlík, jeden ze zakladatelů finančně-poradenské společnosti Fincentrum, a Davids Šimoník, který je zároveň jednatelem. Výkonným ředitelem obou rádií je již několik let Pierre Beneš.

Poslouchejte Expres FM online
Poslouchejte Classic Praha online