ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13269 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Evropský cyklistický piknik přivítal tisícovku cyklistů

0 Redakce PLAY.CZ 17.6.2014

Tři státy, tři trasy, tři rozhlasové stanice. Evropský cyklistický piknik na Trojmezí navštívila v sobotu 14. června tisícovka cyklistických nadšenců. Akce se konala ve spolupráci tří rozhlasových stanic tří států – Českého rozhlasu Ostrava, Polskie Radio Katowice a RTVS Banská Bystrica.

Cyklisté si mohli zvolit dle obtížnosti jednu ze tří tras, které vedly přes Česko, Slovensko a Polsko. Na místě se setkali s hvězdami cyklistiky a k večeru nechyběl bohatý doprovodný program – hudební vystoupení, stánky s regionální kuchyní, lidová řemesla a soutěže. Každé z rádií mělo na svém území blízko Trojmezí stánek, kde cyklisté získali razítko do účastnické karty, další informace nebo se mohli zdarma občerstvit. Stan Českého rozhlasu Ostrava stál v obci Hrčava.

Zároveň pro posluchače z místa akce proběhly reportážní vstupy a rozhovory. Vůbec poprvé k tomu ostravská stanice použila špičkovou techniku satelitního přenosového vozu zapůjčeného z Českého rozhlasu v Praze. Jako hosté se u mikrofonu objevili cyklocestovatel Martin Stiller, bronzový olympijský medailista Vlastibor Konečný, ale také samotní účastníci akce.

Cílem cyklistického pikniku byla prezentace kultury národů Visegrádské skupiny, popularizace cyklistiky a cykloturistiky, propagace zdravého stylu života, aktivního odpočinku a rekreace v rámci cyklistické akce. Symbolickou záštitu nad akcí převzal generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. Všichni představitelé pořadatelských rádií se shodli nad přínosem akce a přislíbili konání v příštím roce.

Poslouchejte ČRo Ostrava online