ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16994 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Evropa 2 s Člověkem v tísni pomůžou rekordní částkou

0 Redakce PLAY.CZ 17.12.2015

E2_pomahaPosluchači rádia i letos darovali prostřednictvím Evropy 2 a Člověka v tísni skutečné dárky. Kampaň Člověka v tísni, která nese název Skutečný dárek, má za úkol vybrat potřebné komodity pro nejchudší obyvatele planety. Posluchači Evropy 2 v minulých letech přispěli již částkou přes 300 tisíc korun. Tento rok vybrali neuvěřitelných 658 820 Kč, díky kterým budou distribuovány stovky koz, slepic, ovcí a zasazeny tisíce stromů tam, kde je to nejvíc potřeba.

Chci osobně poděkovat posluchačům i týmu Evropy 2 za neuvěřitelný výsledek. Je skvělé, že se ty veselé kozy a stoprocentní krávy u lidí v Česku setkávají s takovou odezvou. Můžu potvrdit, že mimořádný zážitek je to i pro příjemce darů v chudých zemích, kde pracujeme. Zároveň jim dárky přinášejí dlouhodobý užitek v podobě kůzlat nebo mléka a příjemce často vybírá samotná komunita, takže se opravdu dostávají těm nejchudším a nejpotřebnějším,“ říká Šimon Pánek, zakladatel humanitární organizace Člověk v tísni.

Do propagace charitativní činnosti se zapojili přes sociální sítě i moderátoři Evropy 2.

„Spolupráce s Člověkem v tísni je pro nás vždy příjemnou odměnou na konci roku. Jsme rádi, že síla brandu Evropy 2 pomáhá šířit humanitární podporu těm, kteří ji opravdu potřebují. Letošní výsledek kampaně nás všechny velmi příjemně překvapil a mohu říct, že i dojal,“ říká ředitelka rádia Jitka Fürst.

Posluchači získali kromě certifikátu od Člověka v tísni i něco navíc – speciální, společnou a unikátní fotografii moderátorů Evropy 2.

Dárky, které pomohou, lze koupit na www.skutecnydarek.cz

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Y4XPOTzSCBk

Poslouchejte Evropu 2 online

Ondra UrbanZorka a KatkaPetr Říbal