ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12560 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Epydemye vystoupí v rozhlase s koncertem pro Kotlinu

0 Redakce PLAY.CZ 26.2.2016

Ve středu 2. března zazní v Českém rozhlase České Budějovice písně z nového alba Kotlina jihočeské folkové kapely Epydemye. Kromě stálých členů kapely vystoupí vynikající hudební hosté Josef Štěpánek (kytara) a David Landštof (bicí). Koncert pro Kotlinu se rozezní ze Studiového sálu v ulici U Tří lvů 1 ve 20 hodin.

Epydemye - plakát ČRo ČBAlbum s názvem Kotlina vydala Epydemye před několika měsíci. Nabízí jedenáct písní, jedenáct silných příběhů z české kotliny 20. století. Osudy legionářů, odbojářů, výsadkářů, komunistických obětí, nezdolných idealistů, statečných obyčejných lidí, ale také těch, kteří tíhu doby neunesli a zradili.

Kotlina vznikla pod producentským dohledem Dalibora Cidlinského jr. (Jaromír Nohavica, Xindl X, Slza a další) a hostují na ní kytarista Josef Štěpánek, bubeník David Landštof a klavírista Dalibor Cidlinský jr.

Kapela Epydemye vystupuje ve složení Jan Přeslička (zpěv, akustická a elektrická kytara), Mirek Vlasák (zpěv, akustická kytara) a Lucie Vlasáková (zpěv, kontrabas). Své první úspěchy kapela zaznamenala na festivalových soutěžích Porta a Houpací kůň, úzce spojených s Českým rozhlasem České Budějovice. Epydemye si také zazpívala s Wabim Daňkem a Ďáblovo stádem na podzimním rozhlasovém koncertě v Českých Budějovicích.

Připomeňte si s Českým rozhlasem České Budějovice a písněmi Epydemye originálně pojaté dějiny českého národa 20. století ve středu 2. března ve 20 hodin na 106,4 FM.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online