ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 3953 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Elis a hosté v ČRo Ostrava – Nový hlas na české hudební scéně v ostravském Abbey Road

0 Redakce PLAY.CZ 18.2.2014

V Českém rozhlase Ostrava vystoupí v pondělí 24. února jedna z nejtalentovanějších mladých zpěvaček současnosti, ostravská naděje Elis. V hudebním Studiu 1 se představí od 18:00 hodin v rámci koncertní série Radio Ostrava Live. Jako hosté ji na koncertu mimo jiné doprovodí Markéta Konvičková, Martin Chodúr a Daniel Mrózek.

Eliška Mrázová alias Elis se coby dcera filmového režiséra a animátorky loutkových filmů pohybuje v uměleckém prostředí už od dětství. Od devíti let hrála a zpívala v Operním studiu Národního divadla moravskoslezského. V sedmnácti letech se umístila na druhém místě mezinárodní soutěže Golden Lute. Se svým bratrem Daliborem, který je dnes světovým hráčem na bicí, začala koncertovat i na velkých scénách (Colours of Ostrava, Dny dobré vůle Velehrad). V roce 2010 nazpívala na sólovém albu Plant a Seed amerického baskytaristy a zpěváka Fernanda Saunderse, mimo jiné člena doprovodné kapely Erica Claptona, Lou Reeda a dalších, vokály a také duet I’m No Angel. Jejich spolupráce trvá doposud.Elis 01   Elis 02
Elis hraje na klavír, akordeon, kytaru a ukulele. Není ovšem jen interpretkou, ale i skladatelkou a textařkou. Ve dvanácti letech složila svou první písničku a od té doby se komponování systematicky věnuje. V roce 2012 dostala příležitost složit a nazpívat hudbu k dětskému seriálu „Staré pověsti české“ pro CS MINI a v roce 2013 složila hudbu k dětskému televiznímu magazínu „Draci v hrnci“ pro ČT:D. Autorské je i její debutové album Shubidu z roku 2013.

Zpěvu Elis dominuje především moderní americký feeling, v jejích písních ale najdete i ohlasy reggae rytmů nebo latiny. To vše dělá z jejího sólového debutu pestrou nahrávku, která dokazuje, že se na české populární scéně objevil nový talent.

Koncert Elis v přímém přenosu, tradičně přístupný veřejnosti, začíná v 18.00 hodin. Vstupenky v hodnotě 100,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online