ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13942 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dvoudenní plánovaná výluka vysílače Kleť omezí vysílání rozhlasu

0 Redakce PLAY.CZ 23.6.2014

V úterý 1. července a ve středu 2. července 2014 v době od 8.00 do 18.00 je plánována výluka vysílače Kleť z důvodu pravidelné údržby zařízení. Tato výluka postihne kromě jiných i jihočeskou rozhlasovou frekvenci 106,4 MHz.

Vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebude zcela přerušeno. Po dobu výluky bude šířeno se sníženým vyzářeným výkonem 2kW, který se projeví dočasným zhoršením kvality příjmu na odlehlejších místech Jihočeského kraje. Posluchači v blízkém okolí vysílače Kleť uslyší jihočeské vysílání téměř bez omezení.

Jak doplňuje vedoucí provozu stanice Petr Šimek, výluka vysílače Kleť může postihnout i posluchače frekvence 88,2 MHz na Slavonicku a Dačicku: „Slavonický vysílač je totiž závislý na vysílání z Kleti. Z tohoto důvodu může i zde dojít k dočasnému omezení poslechu Českého rozhlasu České Budějovice.

Český rozhlas České Budějovice bude vysílat dle normálního vysílacího schématu bez ohledu na nižší výkon. Do oblíbeného hudebního pořadu Písničky pro radost přijímá hudební redakce gratulace jen pro adresáty, kteří se nacházejí v předpokládaném dosahu signálu. Posluchači ze vzdálenějších míst svou gratulaci neuslyší. Již objednané gratulace lze přesunout na jiný termín na telefonním čísle 386 797 251.

Posluchači, kterých se výluka frekvence 106,4 MHz dotkne a při zapnutí rozhlasového přijímače uslyší jen šum, mohu bez omezení poslouchat vysílání Českého rozhlasu České Budějovice na webu budejovice.rozhlas.cz nebo prostřednictvím aplikace iRadio v mobilních telefonech.

Rádi bychom získali od jihočeských posluchačů zpětnou vazbu o možnostech poslechu Českého rozhlasu České Budějovice v průběhu výluky a vysílání s omezeným výkonem. Jednoduchou informaci o slyšitelnosti v určitém místě kraje lze zaslat na e-mail [email protected] nebo prostřednictví SMS zprávy ve tvaru CB(mezera)text_zprávy na telefonní číslo 90 777 04. Cena SMS je jednotná pro všechny operátory a stojí 4 Kč. Službu provozuje společnost ATS Praha. Jednoho vybraného posluchače odměníme.

Výluka se bude týkat i dalších stanic (zdroj: České Radiokomunikace).

Radiožurnál 91,1 MHz

Rádio Impuls 102,9 MHz

Rádio Frekvence 1 94,1 MHz

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

Vysilac na vrcholu Kleti (foto Jana Matznerová)