ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14571 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dvojkoncert se křtem desky v přímém přenosu

0 Redakce PLAY.CZ 2.5.2011

Posluchače Českého rozhlasu Ostrava čeká mimořádný dvojkoncert v přímém přenosu. Ve čtvrtek 5. května od 18.00 hodin vystoupí v hudebním studiu 1 Tomáš Kočko a Orchestr, následovat bude koncert skupiny Silent Stream Of Godless Elegy. Během přenosu dojde na křest nové desky Tomáše Kočka s názvem Godula.

Na čtvrtek 5. května připravil Český rozhlas Ostrava pro své posluchače hudební lahůdku v podobě dvojkoncertu, navíc v přímém přenosu. V hudebním studiu 1 vystoupí od 18.00 hodin, za účasti publika, známý worldmuzikant a folklorista Tomáš Kočko se svým Orchestrem. „Představíme nové album s názvem Godula, které svou hudební pestrostí a prokomponovaností navazuje na předešlé album Poplór, tematicky se ale vrací zpět do časů alba Hodovnice. Písně posluchače zavedou do lesů bájné beskydské hory Goduly a nechají promluvit příběhy staré i nové,“ zve k poslechu Tomáš Kočko. Autorem textů Goduly je básník a publicista Bogdan Trojak (Magnesia litera, Cena Jiřího Ortena, napsal texty pro Lenku Dusilovou a Eternal Seekers), třemi texty přispěl a hudbu ke všem písním složil Tomáš Kočko. První hodina přímého přenosu bude tedy patřit Tomáši Kočkovi a Orchestru.
V 19.20 hodin, po odvysílání dvacetiminutového magazínu Kwadrans, naváže koncertně na Tomáše Kočka etno-doom-metalová skupina Silent Stream Of Godless Elegy (SSOGE), která se může pyšnit dvěmi žánrovými cenami Akademie populární hudby Anděl. Koncertní spojení hudby worldmusic a etno-doom-metalu se zcela nabízí – Tomáš Kočko v posledních letech se skupinou SSOGE aktivně spolupracoval a ovlivnil jejich hudební projev. Produkoval jejich předposlední desku s názvem „Relic Dances“, kdy ke spolupráci přizval např. cimbálovou muziku. O albu SSOGE píše na svých stránkách …je nabité metalovou energií a tlakem, výraznou moravskou melodikou a překvapivými souvislostmi mezi „doommetalovým“ smutkem a smutkem moravských lidových balad. Album, inspirované nejstaršími vrstvami moravské lidové písně, která svou syrovostí a drsnou poetikou přímo vybízí ke spojení tvrdé hudby s barvami tradiční muziky, obsahuje osm písní, jejichž délka je pokorným přitakáním tradiční formě lidové balady. Výsledný tvar lze pak směle označit jako ethno-metal… Během přenosů samozřejmě dojde i na slavnostní křest nové desky Tomáše Kočka „Godula“.

Vstupenky v hodnotě 120,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava nebo v obvyklých předprodejích v Ostravě.
Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online