ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9460 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Doteky, dubnová výstava v českobudějovické rozhlasové kavárně

0 Redakce PLAY.CZ 2.4.2014

Český rozhlas České Budějovice zve na výstavu s názvem Doteky. Přijďte si prohlédnout malby a kresby jihočeských výtvarnic Jaroslavy a Nely Bjalkovových v rozhlasové kavárně v Českých Budějovicích. Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 2. dubna od 17 hodin.

V Českém rozhlase v Českých Budějovicích Jaroslava Bjalkovová představí celkem 20 maleb – zátiší a obrazy duchovního a abstraktního charakteru. Jedná se o olejomalby a akryly. Výstavu doplní černobílé surrealistické koláže její dcery Nely Bjalkovové.

Jaroslava Bjalkovová se narodila v Plzni, ale od svých 15 let již žije v Českých Budějovicích. Ve svém profesním životě je učitelkou odborných předmětů na střední a vyšší odborné škole. Malbě a kresbě se věnuje již od dětství, teprve nedávno začala s  tvorbou vlastní keramiky a fotografií.

Nela Bjalkovová je rodačka z Českých Budějovic. Pracuje jako učitelka základní školy v Holubově. Ve volných chvílích se věnuje hře na klavír, skládáním básní a vytvářením černobílých koláží a montáží v surrealistickém duchu, kde vyjadřuje své pocity a osobité vnímání světa.

Výstavu Jaroslavy a Nely Bjalkovových můžete zhlédnout u šálku dobré kávy v pracovních dnech mezi 9. a 18. hodinou ve Výstavním prostoru denní kavárny v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 do konce dubna.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online
Obraz výtvarnice J. Bjakovové