ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11360 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dobroty Velkopavlovického vinobraní v Moravském roku

0 Redakce PLAY.CZ 30.8.2012

První zářijovou sobotu se posluchači Českého rozhlasu Ostrava, Olomouc a Brno vypraví v dalším pokračování celoročního cyklu MORAVSKÝ ROK do Velkých Pavlovic, tentokrát na slavnost sklizně vinné révy. Dvouhodinový přímý přenos začíná v 10.00 hodin.

V dalším přímém přenosu z cyklu Moravský rok, který připravují a vysílají Český rozhlas Ostrava, Olomouc a Brno a jehož prostřednictvím letos posluchači poznávají chutě a vůně Moravy a Slezska, zveme do malebných Velkých Pavlovic na tradiční jihomoravské vinobraní. „Kromě toho, že okoštujeme, jak se ten letošní burčák vydařil, jakou má vůni a chuť, se podíváme do vzácného památkově chráněného vinného sklepa, představíme jednu z nejstarších velkopavlovických vinařek, povíme si o tom, jak se vyšívají kroje a chybět nebude ani soutěž o ceny,“ zve k poslechu garant projektu Moravský rok Michal Bureš.
Hrát a zpívat budou skupina Medicimbal a Presúzní mužský sbor. Scénář přímého přenosu připravila a slovem provede Marcela Vandrová, redaktorka Českého rozhlasu Brno.

Moravský rok, společný projekt regionálních studií Českého rozhlasu v Ostravě, Olomouci a Brně vstoupil letos do druhého ročníku. Přenosem z Velkých Pavlovic se přehoupne do své druhé poloviny. Letošní maratón sedmi přímých přenosů má za sebou již čtyři zastavení – 28. dubna proběhl přenos ze Štramberku, 26. května z olomouckých Loštic, 24. června z Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici a 14. července z Pekařské soboty v Rožnově pod Radhoštěm. Po Velkopavlovickém vinobraní čekají posluchače ještě dva přímé přenosy: 29. září bude patřit tradiční kuchyni jesenických hor a 27. října přímo v Hrubé Vrbce na Horňácku okoštují posluchači proslavené štrúdly.

Dvouhodinový přímý přenos vinobraní z Velkých Pavlovic naladí posluchači regionálních studií Českého rozhlasu na Moravě a ve Slezsku v sobotu 1. září od 10.00 hodin. Přehled jednotlivých frekvencí pro daný region najdou posluchači na www.rozhlas.cz/vysilace/portal. Přímý přenos lze poslouchat také přes internet na adresách www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte Český rozhlas Ostrava online