ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13980 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Archa a Radio Wave uvádějí CocoRosie

0 Redakce PLAY.CZ 17.6.2010

Sesterské duo CocoRosie se po třech letech vrací do České republiky s novou deskou Grey Oceans. Koncert, který společně uvádějí Divadlo Archa a Radio Wave, proběhne v sobotu 24. července od 20 hodin v Divadle Archa.

Diváci pražského koncertu se mohou těšit především na skladby z aktuální desky Grey Oceans, kterou sesterské duo CocoRosie vydalo na počátku letošního května. Mistryně znepokojivých kontrastů Sierra a Bianca Casady obratně splétají své „divnofolkové“ příběhy a melodie. Snové plochy se rozplývají v náznaku drum´n´bass rytmu, záchvěvy folku a čerokézských popěvků střídá svižné pirátské disko a operní popěvky doznívají v elektronickém příboji.

Americké průkopnice freak-folku, které zahájily společnou hudební dráhu po mnohaletém odloučení v roce 2003, bravurně těží z kontrastu svých hlasových projevů. Sierra, disponující operním hudebním vzděláním, doprovází své party hrou na harfu, zatímco Bianca, mnohostranná popová vokalistka, ležérně překračuje hranice zpěvu, zvířecí mluvy a jakéhosi křehkého kňourání. Sestrám během vystoupení zdatně asistuje a rytmickou linku hravě doplňuje beatboxer Spleen. Sestavu v Arše dále doplní jazzový pianista Gaël Rakotondrabe z ostrova Réunion, který se kromě tradiční kreolské hudby věnoval i komponování pro Royal Dutch Orchestra a patří k vítězům sólové kategorie pro pianisty na prestižním festivalu v Montreaux, a také legendární argentinský rockový bubeník Bolsa.

Sestry Sierra (matkou přezdívaná jako Coco) a mladší Bianca (Rosie) vstoupily na hudební scénu debutem La Maison de Mon Rêve (2004). Jejich druhá deska Noah´s Ark, na které spolupracoval mj. Antony Hegarty z Antony and the Johnsons, vyšla o rok později. V roce 2007 vyšlo třetí album The Adventures of Ghosthorse and Stillborn. To aktuální (Grey Oceans) vznikalo téměř tři roky v Buenos Aires, Paříži, Berlíně, New Yorku a Melbourne. U jeho vzniku stál Nicolas Kalwill, který se stal dle CocoRosie přirozenou součástí jejich tvůrčího chaosu a nového hudebního dobrodružství. Společné improvizace položily základy k desce, na které se objevují i dávno skryté stopy minulosti v podobě čerokézského nápěvu, který nahrála maminka sester v 70. letech a který se nyní objevuje v písni Undertaker.

Koncert CocoRosie uvádí Divadlo Archa společně s rozhlasovou stanicí Radio Wave, která sérií živých koncertů rozšiřuje své aktivity. Michal Bureš, marketingový ředitel stanice, k tomuto kroku doplňuje:

„Po úspěšné koncertní řadě Radio Wave Live Sessions, během které každý měsíc představujeme to nejzajímavější z domácí alternativní scény, jsme se rozhodli také poro pořádání koncertů zahraničních kapel, které patří k hudební tváři Radia Wave a rotují v jeho playlistu. Setkávání v klubovém prostředí je pro Radio Wave dalším důležitým rozměrem komunikace.“

Jako první přijala v květnu pozvání Radia Wave alternativní folkrocková parta Woven Hand ze Spojených států.

Vstupenky na koncert CocoRosie v ceně 490 Kč (v den koncertu 590 Kč) jsou k dispozici v předprodeji Divadla Archa a v sítích Ticketpro a Ticketportal.

WEB:

www.archatheatre.cz

www.wave.cz/exkluzivne

www.cocorosieland.com

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).

Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na www.wave.cz.

Poslouchejte Radio Wave online