ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29098 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Disegno pokračuje jako La Degustation de Design

0 Redakce PLAY.CZ 9.1.2012

První rozhlasový vizuální pořad na vlnách Radia 1, Disegno, po pěti letech opouští Jana Zielinski a Jiří Macek.Unikátního pořadu o designu se od roku 2012 ujmou moderátorky Yveta Kroupová a Michaela Tomišková, které ho povedou pod názvem La Degustation de Design.

“Španělské” Designo bylo spojeno se španelskými rubrikami, od roku 2012 střídá díky La Degustation de Design španělský jazyk francouzština. Z francouzského jazyka také vychází názvy nových pravidelných a nepravidelných rubrik pořadu, jejichž znělky stejně jako znělku pořadu namluvil známý designér Maxim Velčovský:

1. Úvod, aktualita – Monsieur Předkrm
2. Hlavní téma, rozhovor – Pan Principal
3. Občasné rubriky – Le Souce
                     – Monsieur Příloha
4. Monsieur Zákusek – Laskonka, Pusinka, Rakvička a Věneček

Profily moderátorek pořadu:

Yveta Kroupová
Momentálně studuje v pátém ročníku ateliéru Design výrobku 3, pod vedením designérského studia Olgoj Chorchoj na VŠUP v Praze. Absolvovala pracovní stáž v japonském designovém studiu Nendo a čtyřměsíční studijní stáž na Iceland Academy of Art, Reykjavík. Stala se vítězkou druhého místa soutěže Heinz Art. Pracovala pro grafické studio Bioport a jako asistentka pro módní návrhářku Denisu Novou. Spolu s Michaelou Tomiškovou tvoří projekt Rozbíjím se, www.rozbijimse.com.

Michaela Tomišková
Po úspěšném ukončení studií v ateliéru Design výrobku 2, VŠUP pracuje jako designérka. Posledním realizovaným projektem je Země jako těleso nebeské v rámci výstavy Velký Atlas Světa prezentované jako ústřední výstava Designbloku´11. Ve studiu Rozbíjím se věnuje projektu Litá na míru, designu produktů spojených se sklem a designu interiérů.
Absolvovala stáž v ateliéru Grafický design a Vizuální komunikace, prof. ak. mal. Rostislava Vaňka, Design výrobků 3, doc. Mgr. A. Michala Froňka a doc. Mgr. A. Jana Němečka, studijní stáž na Utrecht School of Arts a půlroční pracovní stáž v designérském studiu u Richarda Huttona v Rotterdamu. Vyhrála druhé místo v prestižní holandské soutěži pro obchodní dům HEMA.
Společně s Yvetou Kroupovou tvoří projekt Rozbíjím se, www.rozbijimse.com


Pořad La Degustation de Design na Radiu 1 vysíláme v pondělí 17:00-17:10 (premiéra) a ve středu 14:50-15:00 (repríza).
Webové stránky pořadu: http://www.radio1.cz/design

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz

Poslouchejte Radio 1 online