ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5757 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

DĚTSKÁ TELEVIZE je od začátku roku téměř bezdomovec

0 Redakce 6.4.2005

Do konce roku 2004 se totiž muselo Centrum JuniorMedia, které poskytuje zázemí projetu Dětská televize vystěhovat z DDM v Přemyšlenské ulici na Praze 8, kde DTV působila od svého zrodu v roce 1996. Po změně vedení DDM tak rozhodla nová ředitelka a vypověděla smlouvu O společném projektu. Zároveň se muselo samozřejmě vystěhovat i televizní studio, které zajišťuje výrobu pravidelného měsíčníku Dětské televize, který pod názvem “Bedna” (dříve “Paleta”) vyrábějí děti a mladí lidé již čtvrtým rokem a který vysílají jak kabelové televize po celé České republice, tak je zároveň k vidění i na internetu u nás na play.cz.{mosimage}

Od začátku letošního roku našlo sice Centrum JuniorMedia dočasný azyl ve Stanici techniků při DDM hl. města Prahy, a to hlavně díky vstřícnosti ředitele ST Petra Karvánka. Prostorové možnosti ST ale nejsou takové, aby si tam Dětská televize mohla znovu vybudovat své studio s režií.  Děti a mladí lidé, kteří Bednu vyrábějí musejí tak natáčet všude možně jen né ve studiu. Jsou sice tak šikovní, že tento měsíčník stále existuje, nicméně fakt, že Dětská televize nemá vlastní studio a potřebné zázemí jim jejich činnost nepříjemně zťežuje a komplikuje. Po třech letech vysílání celorepublikového měsíčníku DTV je tak tento zcela unikátní projekt “administrativním škrtem pera” existenčně ohrožen.

Dětská televize a celé Centrum JuniorMedia (které mimochodem zastřešuje ještě další projekty jako např. dětský internetový magazín www.JuniorPress.cz) tak hledá někoho, kdo má pro tento způsob trávení volného času a sebevzdělávání dětí a mladých lidí pochopení a dlouhodobě jim tak svým dílem (ať už poskytnutím prostor či finančním darem, ze kterého Centrum JuniorMedia uhradí náklady spojené s pronájmem prostor) pomůže umožnit v jejich aktivitách pokračovat. A to vše proto, aby Centrum JuniorMedia mohlo pokračovat v tak důležité činnosti, jakou zvyšování kompetencí dětí a mladých lidí pro život v mediální společnosti bezesporu je.


Více informací a kontakt na Dětskou televizi naleznete na www.dtv.cz.