ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8838 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Den otevřených dveří ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 26.5.2011

Český rozhlas Ostrava otevře své prostory pro veřejnost v sobotu 28. května v době od 9.00 do 14.00 hodin. Návštěvníci si prohlédnou vysílací studio, newsroom, hudební studio, režie a další pracoviště. Večer po akci proběhne v hudebním studiu od 18.00 hodin koncert Kobeřanky.

Pro návštěvníky je v ostravském studiu Českého rozhlasu připravena prohlídka rozhlasové techniky, vysílacích a nahrávacích studií. Seznámí se s postupem výroby pořadů, prací moderátorů a redaktorů. Na úvod návštěvníci zamíří do velkého hudebního studia, ve kterém se běžně pořádají koncerty v přímém přenosu. Zde získají na uvítanou dárek a než si je vyzvednou jednotliví průvodci, mohou posedět u reprodukované hudby Zdeňka Krásného. Také se zde doví zajímavé informace o historii ČRo Ostrava a samotného hudebního studia.

Následná trasa s průvodci je zavede k přenosovému vozu, kterým se zajišťují přímé přenosy nebo záznamy z exteriéru; podívají se do studií, ve kterých se natáčí slovesná tvorba nebo upravují hudební snímky. Během trasy si návštěvníci odpočinou u krátkého dokumentu mapující historii, vysílání a aktivity celého Českého rozhlasu, také si prohlídnou výstavu rozhlasové techniky. Nejvíce se však budou návštěvníci těšit do samotného studia, odkud se živě vysílá. Ti odvážnější se mohou stát součástí živého vysílání. Mimo dvouhodinový blok (12.00-14.00 hodin) mohou přímo ze studia poslat svým blízkým gratulace, pozdravy, nebo přání spolu s písničkou.

Po Dni otevřených dveří proběhne v hudebním studiu koncert dechové hudby Kobeřanka. Koncert začne v 18.00 hodin a tentokrát se bude točit na záznam, který ČRo Ostrava následně nabídne svým posluchačům v letních měsících. Vstupenky v hodnotě 80,- Kč lze zakoupit na vrátnici ČRo Ostrava nebo v obvyklých předprodejích v Ostravě.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online