ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26051 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Den otevřených dveří ČRo Ostrava s večerním koncertem

0 Redakce PLAY.CZ 16.5.2013

Český rozhlas Ostrava otevře své prostory pro veřejnost v sobotu 18. května v době od 9.00 do 14.00 hodin. Připomene tak 90. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání na území naší republiky. Návštěvníci si prohlédnou vysílací studio, newsroom, hudební studio, režie a přenosový vůz. Večer po akci proběhne v hudebním studiu od 18.00 hodin koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů.

Český rozhlas slaví letos kulaté jubileum – je to 90 let, co se z plátěného stanu na poli v Praze-Kbelích ozvalo první „Haló, haló“. Právě k výročí regulérního rozhlasového vysílání, které bylo zahájeno 18. května 1923, se ostravské studio Českého rozhlasu připojí k celorozhlasovému Dni otevřených dveří.

Pro návštěvníky Českého rozhlasu Ostrava je připravena prohlídka rozhlasové techniky, vysílacích a nahrávacích studií. Seznámí se s postupem výroby pořadů, prací moderátorů a redaktorů. Na úvod návštěvníci zamíří do velkého hudebního studia, ve kterém se obvykle pořádají koncerty v přímém přenosu nebo zde natáčí své nahrávky hudební tělesa a kapely. Zde získají na uvítanou dárek a než si je vyzvednou jednotliví průvodci, mohou posedět u muziky o kterou se postará Cimbálová muzika Konopjan. Také se zde doví zajímavé informace o historii Českého rozhlasu Ostrava a samotného hudebního studia.

Následná trasa s průvodci je zavede k přenosovému vozu, kterým se zajišťují přímé přenosy nebo záznamy z exteriéru. Podívají se do režií, ve kterých se natáčí slovesná tvorba nebo upravují hudební snímky, také si po trase prohlídnou výstavu rozhlasové techniky. Nejvíce se však budou návštěvníci těšit do samotného studia, odkud se živě vysílá. Ti odvážnější se mohou stát součástí živého vysílání. Přímo ze studia mohou poslat svým blízkým gratulace, pozdravy, nebo přání spolu s písničkou.

Po dni otevřených dveří proběhne v hudebním studiu koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. Koncert začne v 18.00 hodin a tentokrát se bude točit na záznam, který ČRo Ostrava následně nabídne svým posluchačům v několika dílech ve svých folklorních pořadech. Vstupenky na tento koncert v hodnotě 100,- Kč lze zakoupit na vrátnici ČRo Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Další zajímavé informace k výročí 90 let vysílání Českého rozhlasu lze najít na speciálních internetových stránkách www.rozhlas.cz/rozhlasovahistorie

Poslouchejte ČRo Ostrava online