ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6317 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Degustace designu na Radiu 1 mění moderátorský tým

0 Redakce PLAY.CZ 30.3.2015

Pořad Degustace designu na Radiu 1 mění moderátorský tým. Michaelu Tomíškovou (aktuální vítězku ceny Czech Grand Design) a mladou designérku Veroniku Jirouškovou vystřídá novinářka a redaktorka týdeníku Respekt Karolína Vránková a novinář Adam Štěch, mezi jehož aktivity patří i kurátorství nebo působení v kreativní skupině Okolo.

První rozhlasový vizuální pořad na vlnách Radia 1 vznikl v roce 2007 původně jako Disegno, které vedli zakladatelé Designbloku Jana Zielinski a Jiří Macek. Unikátního pořadu o designu se od roku 2012 ujaly moderátorky Yveta Kroupová a Michaela Tomišková, a to pod názvem La Degustation de Design. Yvetu Kroupovou později vystřídala Veronika Jiroušková a pořad dostal český název Degustace designu.

Profily nových moderátorů pořadu:

Karolína Vránková

Novinářka, píše o architektuře, designu a stylu. Kromě Prahy žila v Amsterdamu a Berlíně. Posledních sedm let působila v časopise Respekt, kde založila a vedla rubriku Trendy. Nyní tam přispívá pravidelným sloupkem Co se nosí. Na tom, co se nosí, ji ovšem nejvíc zajímá, proč se to nosí a na tom, jak co vypadá, proč to tak vypadá. Design, bydlení, architektura a styl jsou (trochu vyboulené) zrcadlo nás všech. Podívejte se do něj taky.

Adam Štěch

Redaktor časopisu Dolce Vita, spoluzakladatel kreativní skupiny OKOLO, kurátor a teoretik designu a architektury. Přispívá do českých i mezinárodních magazínů. Spolupracoval s Wallpaper, Modern, Cool Hunting, Form, Maharam, Depot Basel, Sight Unseen, Phillips de Pury, Casa Mollino, Architonic a další. Také vede kurz Dějin designu na pražské výukové platformě Scholastika.

Pořad Degustace designu na Radiu 1 vysíláme v pondělí 17:00-17:10 (premiéra) a ve středu 14:50-15:00 (repríza).

Webové stránky pořadu: http://www.radio1.cz/design

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online

R1_Degustace_designu_Adam-Karolina-Veronika-Misa