ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8498 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

David Koller pracuje s Agon Orchestra

0 Redakce 31.1.2012

Zpěvák David Koller připravil na jaro tři společná vystoupení se symfonickým orchestrem specializujícím se na soudobou hudbu Agon Orchestra. Ten vede dirigent, skladatel a umělecký šéf plzeňské opery Petr Kofroň, který byl producentem Kollerovy předloňské desky Teď a tady.  

Koller spojení vysvětluje: „Vždycky mi připadalo velmi šťastné spojení Beatles s producentem Georgem Martinem. Kapela si hrála svou hudbu a Martin do toho vložil další aranžérské prvky. Už delší dobu jsem si říkal, že bych chtěl pracovat s někým odjinud. Michal Nejtek, který hraje v Agonu a aranžoval dvě opery s The Plastic People Of The Universe, mi jednou půjčil album Psích vojáků a Agonu. U posluchačů úplně propadlo, ale já jím byl nadšen. Aranžoval ho Petr Kofroň, který s ním udělal přesně to, co jsem si představoval. Nechal kapelu hrát, ale ve svém aranžmá uměl vypíchnout nosný nápad, moment, kvůli kterému je člověk ochoten poslouchat danou skladbu pořád dokola. Loni na jaře jsme spolu začali připravovat koncert pro mou kapelu a Agon. Pracovně se jmenuje David Koller versus Agon orchestra.

Společný projekt přinese hity Davida Kollera v symfonické podobě. Nepůjde však o obvyklé spojení, kdy zpravidla vítězí zvuk rockové kapely. Concerto grosso Davida Kollera a Agon Orchestra je koncipován tak, že známé písně znějí v symfonické podobě v dosti vzdálených coververzích, aby se střídaly s původním rockovým soundem.

Koncerty se uskuteční 26. března ve Státní opeře Praha, 1. dubna v Janáčkově divadle v Brně a 5. dubna ve velké Synagoze v Plzni.

tz