ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24857 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Daruj krev s patronem akce Liborem Uhrem

0 Redakce PLAY.CZ 7.9.2013

Akce „Daruj krev s Českým rozhlasem Ostrava“ proběhne v letošním roce v termínech 10. a 11. září. Dárci mohou přijít do celkem čtyř transfuzních stanic Moravskoslezského kraje. Patronem akce je Libor Uher – horolezec, skialpinista a vytrvalostní sportovec. Český rozhlas Ostrava se tímto přidává k celorozhlasovému termínu. Akce souběžně proběhne v Praze a v dalších krajích naší republiky.

Dobročinná akce Českého rozhlasu Ostrava cílí především na podporu bezplatného dárcovství krve a na nábor prvodárců. Obecně v republikových registrech transfuzních stanic totiž dárců neustále ubývá.

V úterý 10. září proběhnou odběry od ranních hodin v transfuzních stanicích nemocničních objektů v Ostravě-Porubě (Krevní centrum FNO), v Opavě a v Třinci. Ve středu 11. září pak proběhnou odběry v transfuzní stanici Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj.

Patronem letošního termínu je Libor Uher – horolezec, skialpinista, druhý Čech na K2 a účastník mnoha expedic v Himálajích. „Darujte krev s Českým rozhlasem a dokažte, že máte srdce na správném místě,“ vzkazuje případným dárcům Libor Uher.

Každému dárci, který bezplatně daruje krev předá při odchodu Český rozhlas Ostrava jako poděkování drobné dárky. Ty ale budou specifické pro každé odběrní místo. Například dárci v Třinci navíc dostanou vstupenku na první domácí hokejový zápas Třince proti Liberci. V Opavě to bude vstupenka na prohlídku Bílého zámku v Hradci nad Moravicí nebo v Karviné vstupenka na házenou. Všichni dárci pak získají džus, Rozhlasové noviny ČRo Ostrava, čtrnáctideník 100+1, aktuální číslo Týdeníku Rozhlas a další drobnosti.

Darovat krev mohou dle obecných pravidel lidé ve věku 18-65 let, váhy min. 50 kg, kteří netrpí vážnými alergiemi, chorobami nebo aktuálně nemocí, neprodělali žádnou transplantaci orgánů a v posledních měsících nebyli na operaci. Šestnáct hodin před samotným odběrem by měli dárci omezit příjem mastných, tučných jídel a alkoholu. Dárci se obvykle odebere 450 mililitrů krve. Navíc je dárci zdarma vyšetřena krev na přítomnost infekčních chorob.

Bližší informace k darování krve v jednotlivých místech odběrů, spolu s nahlášením své návštěvy dopředu, získají dárci na telefonních číslech: Ostrava – 800 260 004, Opava – 553 766 493, Třinec – 558 325 175 a Karviná – 800 900 559.

Informace o akci a podmínkách darování krve lze také získat na internetových adresách www.ostrava.rozhlas.cz a www.darujkrev.rozhlas.cz.

LiborUher_DarKrev_banner_300x200
Poslouchejte ČRo Ostrava online