ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5682 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dalibor Gondík, Dasha a Miroslav Surka: hvězdný večer v sále Českého rozhlasu České Budějovice

0 Redakce PLAY.CZ 22.4.2014

Moderátor Dalibor Gondík, zpěvačka Dasha a trumpetista Miroslav Surka budou ve středu 23. dubna od 19 hodin největšími hvězdami hudebně-zábavného večeru ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice.

„Posluchači mohou čekat dva v jednom“, tak poodkrývá roušku obsahu hudebně-zábavného večera jeho dominantní aktér Dalibor Gondík a pokračuje: „Jednak půjde o rozhlasový pořad, jednak o koncert. Máme jako hlavního hosta Dashu, což je fantastická zpěvačka, která bude mít za sebou špičkové muzikanty. Moje koncepce je postavena na povídání s Dashou. Na tom by asi nebylo ještě nic originálního, ale já mám v plánu se s ní bavit o čemkoli jiném než o hudbě a zpěvu.“

Dasha, neboli vlastním jménem Dagmar Sobková, jedna z nejtalentovanějších českých zpěvaček současnosti a výrazná muzikálová herečka, mimochodem nositelka Ceny Thálie za rok 2010, nebude ovšem jedinou hvězdu tohoto atraktivního programu. Tou další bude, jako člen kvintetu Dalibora Gondíka, vynikající trumpetista a kapelník Miroslav Surka.

Muzikantské curriculum vitae Miroslava Surky si už teď zaslouží respekt. Ve svých pětadvaceti letech byl přijat do Big Bandu, dříve Tanečního orchestru Československého rozhlasu, kde se stal po dvaceti letech prvním trumpetistou. V roce 1996 byl Miroslav Surka spoluzakladatelem Boom Bandu a o devět let později přivedl na scénu svůj CBC Big Band, s nímž doprovázel na pódiu Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově takové velikány trumpety jako Američana Bobbyho Shewa, Kubánce Arthuro Sandovala nebo Australana Jamese Morrisona. Zamilovaným trumpetistou Miroslava Surky je již zesnulý Kanaďan Maynard Ferguson, který shodou okolností v Českém Krumlově taktéž koncertoval. Pískač Miroslav Surka je zároveň sólistou Moondance Orchestra Martina Kumžáka a rozhodně nezanevřel ani na dechovku, tedy na žánr, v němž kdysi v moravském Kyjově vyrostl.

Ústřední postavou 23. dubnového večera U Tří lvů bude ovšem populární televizní moderátor, showman, skladatel, herec, bubeník i vášnivý běžec Dalibor Gondík. Již před dvaceti roky získal angažmá v divadle ABC, kde za dlouhý čas na pódiu často exceloval v tandemu s Otakarem Brouskem mladším a kde sám hrál v Charleyově tetě, ve Třech mužích ve člunu, v Únosu Sabinek i ve Večeru tříkrálovém. Pro toto pražské divadlo vytvořil i mnoho scénické hudby. Jakkoliv už před léty v nejširší známost vstoupil Dalibor Gondík v televizní moderátorské dvojici se sestrou Adélou, oblibu si získal i svým aktivním muzikantským členstvím ve skupinách Hamleti a Gondík´s Boys společně s jeho kamarády z branže, s Alešem Hámou a Jakubem Wehrenbergem.

Vkusná zábava, pěkné písničky, příjemný swing dotýkající se populární hudby, pohoda – to vše poskytne večer s Daliborem Gondíkem, Dashou, Miroslav Surkou a dalšími ve středu 23. dubna ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Vstup na natáčení je volný, místenky budou k vyzvednutí hodinu před začátkem v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

Dalibor Gondík Zpěvačka Dasha