ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25906 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cyklus ČRo Ostrava Zpěvem k srdci bude patřit Cimbálové muzice Vonica z Hanáckého Slovácka

0 Redakce PLAY.CZ 17.3.2016

V březnovém díle folklorního cyklu Zpěvem k srdci se posluchačům i publiku ve Studiu 1 ČRo Ostrava představí Cimbálová muzika Vonica z Krumvíře. Koncert, který se koná ve středu 23. března, začne v 18:00 hodin. První hodinu odvysílá Český rozhlas Ostrava v přímém přenosu.

Cimbálová muzika Vonica z Krumvíře patří již řadu let ke kulturnímu dění na Hanáckém Slovácku. Své umění soubor prezentuje na svých koncertech a festivalech. Vonica má za sebou také řadu zahraničních vystoupení, např. v Anglii, Portugalsku, Švédsku, Rakousku, Německu, Itálii, Polsku nebo v USA. Soubor během své existence spolupracoval s Divadelním spolkem Bratří Mrštíků z Boleradic a řadou regionálních pěveckých sborů. Muzikanti souboru byli hudebními partnery významných osobností místního hudebního života. Po boku Jožky Kobzíka, Martina Hrbáče, Luboše Málka, Bohumila Smejkala, Jindřicha Hovorky, Jožky Laži, Jarmily Šulákové, sourozenců Ulrychových a mnoha dalších získali velmi cenné hudební zkušenosti. Cimbálová muzika Vonica vydala tři profilová CD, na několika dalších se podílela.

Vstupenky v hodnotě 99,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava. Koncert vysílaný první hodinu v přímém přenosu na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava bude zároveň ze Studia 1 živě přenášen na oficiálním YouTube kanále Českého rozhlasu. Slovem provede autor cyklu a hudební redaktor ČRo Ostrava Jan Rokyta.

Poslouchejte ČRo Ostrava online