ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12402 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Country Heroes VI. na Radiu Dixie

0 Redakce PLAY.CZ 14.4.2015

V šestém dílu Country Heroes se mimo jiné vrátíme k nejoceňovanějším nahrávkám minulého roku a připomeneme si alba Rosanne Cash, Old Crow Medicine Show a The Secret Sisters. Pustíme si i další song z báječné desky Rhiannon Giddens, na níž obdobná ocenění dozajista čekají a prozradíme, že jeden z jejích letních koncertů proběhne kousek za našimi hranicemi. Přidáme pár žhavých novinek, přičemž nevynecháme kámoše Marka Knopflera a Boba Dylana a zavětříme, co nového se chystá. Willie Nelson s Merle Haggardem opět plánují společný projekt Django & Jimmie a veterán texaské písničkové scény Ray Wylie Hubbard se na připravované desce za poněkud bizarních okolností spojil s Ronniem Dunnem (to je ten, co na rozdíl od svého parťáka Kixe Brookse nenosí klobouk).

Recenze desek nabídnou dvě pozoruhodné dámy a jednoho svérázného písničkáře. Allison Moorer po rozchodu se Stevem Earlem a poté, co jejich společnému synovi diagnostikovali autismus, natočila velice osobní a nesmírně působivou desku Down to Believing. Její mladší kolegyně Brandi Carlile byla podobným ranám osudu ušetřena, nicméně její novinka The Firewatcher’s Daughter patří také k těm nadmíru vydařeným. Gill Landry na rozdíl od Willieho Watsona, který vloni natočil svůj skvostný folkový debut Folk Singer vol. 1, kapelu Old Crow Medicine Show neopustil, přesto přivedl na svět již své třetí sólové album. Nahrávka je to nevázaně alt-country-rocková a určitě bude letos v tomhle ranku patřit k nejpovedenějším.

Profilová hodinka bude věnována Bucku Owensovi – chlápkovi, bez něhož by dnešní country music neměla svůj švih, drajv a eleganci. Muzikantovi, kterého zbožňovali The Beatles a jenž přivedl Grama Parsonse na myšlenku zkřížit country s rockem.

Country Heroes VI., 14. 4. 2015, 19:00-22:00, moderuje Evžen Müller www.radiodixie.cz