ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15027 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Country Heroes V. na Rádiu Dixie

0 Redakce PLAY.CZ 18.3.2015

V pátem pokračování Country Heroes navážeme na díl minulý, ve kterém jsme mimo jiné připomenuli otce country, slavného zpívajícího brzdaře Jimmieho Rodgerse. Uslyšíme jeho písně v podání umělců, od kterých bychom to možná vůbec neočekávali. Vedle verzí Johnnyho Cashe, Merle Haggarda či Willieho Nelsona budeme mít příležitost vychutnat si, jak Rodgersovy songy interpretují Bob Dylan, Bono, Steve Earle, Van Morrison, John Mellencamp, Rosanne Cash, Sara Watkins a další.

Recenze desek budou opět hodně pestré. V květnu zahraje v pražské Akropoli The Reverend Payton’s Big Damn Band a protože jejich aktuální album So Delicious je delikátní doslova a do písmene, mrkneme se na placku samorostů z hlubokých lesů Indiany podrobněji.

Písničkáře Ryana Binghama možná znáte z dojemného filmu Crazy Heart, v němž se objevil po boku Jeffa Bridgese. Novinka Fear and Saturday Night písničkáře s hlasem chraplavějším než má Tom Waits je mimořádně povedená a v našich recenzích nemůže chybět. Třetím recenzovaným albem je sólovka Rhiannon Giddens, zpěvačky jedinečného string bandu Carolina Chocolate Drops.

Deska pojmenovaná Tomorrow is My Turn podle známého šansonu Charlese Aznavoura vznikla v produkci T Bone Burnetta a nabízí jak tradicionály, tak její vlastní věci a několik cover verzí. Mezi nimi září jako drahokam píseň She’s Got You známá z podání Patsy Cline. No a právě zpěvačce Patsy Cline bude věnován náš profil a celá třetí hodina. Ač tato dáma zemřela v pouhých třiceti letech, zanechala za sebou dlouhou řadu nahrávek, jimž ani půlstoletí neubralo nic na jejich kouzlu.

Vedle nezapomenutelných písní Walking After Midnight, Crazy či I Fall To Pieces a dalších si poslechneme i několik kousků z jejího repertoáru, tak jak je na její počest natočily Loretta Lynn, Norah Jones či Patty Griffin.

Country Heroes, 10. 3. 2015, 19:00 – 22:00, moderuje Evžen Muller, www.radiodixie.cz