ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12608 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Country Heroes dnes na Rádiu Dixie

0 Redakce PLAY.CZ 13.1.2015

Každé druhé úterý v měsíci je čas mezi 19. a 22. hodinou na Rádiu Dixie vyhrazen hrdinům“. Občas se za některým ohlédneme do minulosti, většinou ale budeme pátrat po hrdinech současných. A nezůstaneme jen u tradiční podoby stylu, budeme se rozhlížet po country jižansky rockové, folkově zadumané, psanecky zpupné, bluesově posmutnělé, bluegrassově rozjuchané, apalačsky zemité, velkoměstsky alternativní, po country nasáklé vírou v boha i po country, kterou nám snad poslalo samo peklo.

V úterý 13. ledna 2015 si v první hodině připomeneme tucet netuctových alb roku minulého (každé jedním flákem), a když zbude čas, poslechneme si i píseň třináctou. Výběr bude pestrý, zazní songy veteránů, současných hvězd i těch, na které sláva ještě čeká. Nejstaršího a nejmladšího interpreta dělí 60 let, na čemž ale vůbec nezáleží, protože jsou oba skvělí. Nechte se překvapit.

Druhá hodina bude tradičně vyhrazena recenzím a půjde vlastně o pokračování hodiny první. Pustíme si ukázky ze tří desek, které v loňském roce patřily k těm vůbec nejlepším. Kapela Hurray For the Riff Raff natočila skvělé folkově countryové album Small Town Heroes, písničkář Sturgill Simpson se svojí deskou Metamodern Sounds In Country Music vrátil do popředí zájmu správnou outlaw country a hodně povedené jsou i Příběhy písní, které oživili Wabi a Ďáblovo stádo.

Poslední hodina bude věnována písničkáři, který u nás není příliš známý, přesto patří k nejlepším, Amerika kdy měla. Když před 18 lety Townes Van Zandt zemřel, zaznamenal to málokdo. Sám velký úspěch nikdy nepoznal, jeho písně proslavili jiní. Od té doby nicméně „prodal“ víc desek, než za celý život a v lavinovitě narůstajícím počtu cover verzí jeho songů se už nevyznají ani největší znalci. „Townes Van Zandt byl nejlepší písničkář na světě. A klidně si ve svých kovbojských botách stoupnu na kávový stolek Boba Dylana a zopakuju to,“ prohlásil kdysi Steve Earle.