ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14881 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cirkus Ponorka rozezní svou originální One Man Show ostravské Abbey Road

0 Redakce PLAY.CZ 21.11.2013

Hvězda aktuálního filmového hitu Revival a autor hudby ke snímkům režisérky Alice Nelis Jan Ponocný vystoupí ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava. Svou unikátní One Man Show Cirkus Ponorka představí v úterý 26. listopadu v 18 hodin.

Cirkus Ponorka je Honza Ponocný a Honza Ponocný je Cirkus Ponorka. Na pódiu si vystačí sám. A nuda to rozhodně není. Před očima posluchačů vzniká pomocí řady šikovných mašinek a „hejblátek“ i díky šikovným rukám a nohám Honzy Ponocného hudba, které nechybí nic z regulérní kapely. V tomhle originálním jednočlenném orchestru navíc všechno bezvadně klape a dokonale souzní.

Písničkář a kytarista Honza Ponocný se na české hudební scéně pohybuje bezmála dvacet let. Hrál s Annou K., Ivanem Hlasem nebo Miroslavem Žbirkou. S Newyorčanem Bradley Strattonem byli v polovině devadesátých let hlavními postavami formace Cirkus Praha. Později začal vystupovat sám s projektem Cirkus Ponorka. „Ponocný dokáže napsat výtečné, vzdušné písně, natočí si je a nazpívá téměř sám. Neudeří útočným rykem svých kytar či bombastickou melodií. Jeho písně vlastně připomínají ponorku. Plují hladinami mysli a zůstávají, člověk se k nim znovu rád vrací,“ napsal o Cirkusu Ponorka hudební publicista Vladimír Vlasák.

Už na debutu „Do It Yourself“ přišel Honza Ponocný se sadou výborných písniček. Své renomé pak potvrdil i druhou řadovou deskou „Perfect Days Ltd.“, která obsahovala hudbu ke stejnojmennému filmu Alice Nelis a stala se jednou z nejzajímavějších hudebních událostí na české scéně.

Na programu koncertu ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava budou především písničky z filmu Revival, které budou rovněž páteří nového alba Cirkusu Ponorka. Vstupenky v ceně 80,- Kč je možné zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava. První hodina koncertu bude vysílána v přímém přenosu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online