ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Charlotte Gainbourgová vzpomíná

0 Redakce 17.1.2012

Rok 2009 byl fantastický pro francouzsko-britskou herečku a zpěvačku Charlotte Gainsbourgovou. Získala cenu Best Actress  Award na filmovém festivalu v Cannes za výkon v kontroverzním filmu Larse von Triera Antichrist a vydala třetí album IRM. Největším překvapením ovšem bylo její světové turné. Překročila při něm časové zóny (od New Yorku po Tokio se zastávkami  na festivalu Coachella, v Paříži, Londýně či Berlíně) a stala se pro své staré i nové publikum opět zcela výjimečnou.

Nyní se na trhu objevuje dokument Stage Whisper. Je o roce stráveném na pódiu a přináší nový pohled na zpěvaččinu tvorbu i mnoho dosud nezveřejněných skladeb. 

První část nahrávky tvoří minialbum, které se svými osmi skladbami přenáší Gainsbourgovou do nové zvukové krajiny. První čtyři písně pro ni složil světem protřelý Beck. Druhou položkou alba je série živých nahrávek toho nejlepšího z jejích dvou prvních počinů Charlotte For Ever (1986) a 5:55 (2006), které skládala se členy francouzských Air, a IRM, kde jí asistoval zmíněný Beck. Rytmický elektronický a nadpozemský zvuk, který vytvořila její kapela, je skvělým doprovodem Charlotte Gainsbourgové a jejích magických intimních písní. Kolekce vychází jako dvojCD s dokumentem na DVD.

Své dosud poslední album Stage Whisper vydala v prosinci 2009.

JŠp