ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13261 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Charitativní prosinec na Radiu Wave

0 Redakce PLAY.CZ 2.12.2009

V moři pluje spousta ryb, ale kolik z vás mělo to štěstí lapit tu, která vám splní nějaké to přání. Pro ty, kterým rybaření letos nepřineslo ten správný výsledek, je tu Radio Wave a Vlna, která ti pomůže. I letošní prosincové vysílání bude věnované nejrůznějším sociálním problémům a aktuálním tématům, která sužují společnost 21. století. Buďte s námi i letos na jedné vlně. Poslouchejte živá vysílání přímo z terénu a nahlédněte s námi do života lidí v Ústavu sociální péče pro tělesně postižené, do Azylového domu pro matky s nezletilými dětmi a do uprchlického tábora. Sledujte www.wave.cz/charita!

Už v minulém roce jsme se s příchodem Vánoc rozhodli najít si v denním koloběhu čas pro zastavení, nebo chcete-li zamyšlení. Věnovali jsme se zajímavým a hlavně současným problémům. Věnovali jsme se lidem, kteří pomáhají, ale i těm, kteří pomoc potřebují. Věnovali jsme se i opuštěným zvířatům. I letos se vracíme do osvědčených vod a plánujeme Vlnu dobrých skutků, která se éterem prožene během posledního měsíce tohoto roku. Dozvíte se více o lidech, kteří se musí vyrovnat se svým handicapem, i o těch, kteří se ocitli v nelehké etapě svého života. Seznámíte se s těmi, kteří se v České republice poohlížejí po vstřícnější budoucnosti. Neobracejte se k problémům zády. Pusťte lhostejnost a předsudky k vodě a poslouchejte naše vysílání, zapojte se do naší věcné sbírky, ptejte se našich hostů a buďte s námi na síti, i když opustíme práh našeho vysílacího studia.

Letos je toho hodně, co vám chceme říci.

4. 12. Odpolední Session živě z Ústavu sociální péče pro tělesně postižené dospělé (13–17 hod.)

Radio Wave nabírá směr Ústí nad Labem. Právě na této trase leží nenápadná obec, která na mapě nechává jen drobnou tečku. Míříme do Snědovic. Právě tam se v krásném prostředí místního zámku nachází ústav pro tělesně postižené. Jaké povědomí má česká společnost o fungování podobných zařízení? To ve Snědovicích má za sebou šedesát let historie a minimálně za posledních dvacet let se toho změnilo hodně. Ústav není to správné slovo. Pro některé klienty je to domov, a to se vším všudy.

11. 12. Odpolední Session živě z Azylového domu pro matky s nezletilými dětmi (13–17 hod.)

Ne. Takhle si svůj život nepředstavovaly. Nebyl to ničí sen, prostě se jen ocitly v úzkých. Někdy to zkrátka nevyjde. Jsou z těch šťastnějších, protože našly cestu do azylového domu. Jeden pokojík a v něm celý svět. Odvaha porvat se s nesnázemi a začít znovu, vyrovnat se s minulostí a udělat krok vpřed. Pomocnou ruku jim podají v Azylovém domě pro matky s nezletilými dětmi v Kladně. A to je i další zastávka týmu Radia Wave. Snad se i nám podaří rozdat alespoň drobnou radost.

18. 12. Odpolední Session živě z Pobytového střediska Kostelec nad Orlicí (13–17 hod.)

Opustili místo a zemi, kde se narodili. Vedli je k tomu různé důvody. Místo, kde se střetávají rozmanité kultury. Dveře, před nimiž stojí ti, co mají jen pár kufrů a někdy možná ani to ne. Na dveře Pobytového střediska zaklepe i Radio Wave. Zajímá nás, co se děje za hranicemi České republiky a ještě mnohem dál. Příběhy těch, co se ohlížejí po lepší budoucnosti, trable, ale i dobré konce na www.wave.cz.

Z prosincového programu Radia Wave:

2. 12. Rentgen (21–22 hod.) – Prales na Ještědu – založit les a nikdy ho nevykácet, to napadlo skupinku lidí z občanského sdružení Čmelák, společnost přátel přírody. Na severu Čech tak s pomocí dobrovolníků vzniká nový prales.

Jak se chovat k handicapovaným dětem? Usnadnit začlenění lidí se zdravotním postižením do české společnosti se snaží, nejen v rámci osvětové kampaně, “Kroky k integraci” Nadace Olgy Havlové.

7. 12. S Mikrofonem na točenou (21–22 hod.) – Arménské charitativní projekty

– Arménská řemesla

8. 12. Klystýr (21–22 hod.) – Léčení drogově závislých mladistvých

9. 12. Rentgen (21–22 hod.) – Benefiční koncert ADRA – konat se bude 11. prosince v chrámu sv. Klimenta v Praze. Výtěžek z koncertu bude věnován na financování projektu Zdravotnického střediska v Itibu v Keni.

14. 12. – S mikrofonem na točenou (21–22 hod.) – Záchranná stanice pro volně žijící raněná zvířata.

15. 12. Klystýr (21-22 hod.) – Linka Bezpečí

16. 12. Rentgen (21-22 hod.) – DYS-centrum – dobrovolné, nezávislé sdružení občanů a právnických osob, kterých se jakýmkoli způsobem dotýká problematika specifických vývojových poruch učení a chování.

18. 12. Universum (21-22 hod.) – Asistenti tělesně postižených studentů

23. 12. Sports Take (17–19 hod.) – Rugby vozíčkářů – Rugby obecně patří mezi velmi tvrdé sporty a rugby vozíčkářů není výjimkou. 23. listopadu jsme vám tento sport představili v rozhovoru v pořadu Sports Take, teď ho zažijeme “na vlastní kůži”.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online