ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7643 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas zve na jazzový kvartet Václav Pálka International Collective

0 Redakce PLAY.CZ 28.4.2016

Cyklus Moravskoslezské jazzové koncerty představí tentokrát kvartet Václav Pálka International Collective. Ansámbl odehraje v České republice jen několik málo koncertů a jeden z nich právě v Ostravě! Ansámbl vystoupí 28. dubna 2016 od 19.00 hodin ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava. Vstup je pro veřejnost volný.

Václav Pálka International Collective vznikl u příležitosti absolventského koncertu ostravského rodáka Václava Pálky na katedře jazzové interpretace JAMU v Brně a odehraje v České republice jen několik koncertů. Václav Pálka přizval ke spolupráci své spolužáky z Brna a ze stáže v dánské Kodani. Vycházející hvězdy evropské jazzové scény se přestaví programem sestaveným z autorské tvorby všech členů. Celý koncert bude nahrávat Český rozhlas Vltava.

Saxofonista Wietse Voermans (28) pochází z Holandska, kde absolvoval magisterské studium v oboru saxofon a kompozice na Jazzové akademii rotterdamské konzervatoře v roce 2015. Hrál na prestižních festivalech jako Hague Jazz Festival nebo North Sea Jazz Festival, v rámci soutěže Erasmus Jazz Price získal v roce 2013 cenu publika.

Belgický pianista Karel Cuelenaere (27) je studentem Královské konzervatoře v Antverpách a absolvent celé řady workshopů s předními světovými hráči. Aktuálně je stálým členem pěti hudebních projektů, z nichž Karel Coulenaere Quintet je zaměřen na interpretaci konceptuálních kompozic z jeho vlastní tvorby.

Kontrabasista Peter Korman (26), pocházející z Liptovského Mikuláše, je letošním absolventem Katedry jazzové interpretace JAMU v Brně. Patří mezi vyhledávané kontrabasisty slovenské scény, kde je mj. členem formací Martin Uherek Quartet nebo Jakub Tököly Trio a spolupracuje s předními slovenskými hráči. V roce 2013 získal cenu za kompozici v soutěži Nové tváre slovenského jazzu a o dva roky později cenu za instrumentální výkon na Czech Jazz Contest v Praze.

Dalším letošním absolventem brněnské JAMU je bubeník Václav Pálka (24). Pochází z Ostravy odkud, v době studií na všeobecném gymnáziu, dojížděl na soukromé lekce ke Kamilovi Slezákovi. Pod jeho vedením nyní dokončuje studium bakalářského programu jazzu v Brně. V rámci celé řady prestižních jazzových dílen či soukromých lekcí měl možnost pracovat pod vedením bubeníků jako Brian Blade, Jeff Tain Watts, Ziv Ravitz, Jeff Ballard, Eric Harland, Ari Hoenig a mnoha dalších. Z české hudební scény koncertoval či natáčel například s Davidem Dorůžkou, Jiřím Slavíkem, Ivou Bittovou, Liborem Šmoldasem, Tomášem Liškou, Beatou Hlavenkovou nebo Zuzanou Lapčíkovou. Svá další studia nyní směřuje do USA.

Více informací o koncertu a cyklu Moravskoslezské jazzové koncerty naleznete zde.