ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6212 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas podpoří zničené Pustevny velkým charitativním koncertem

0 Redakce PLAY.CZ 28.4.2014

V sobotu 3. května, přesně dva měsíce po požáru, který zcela zničil národní kulturní památku Libušín na Pustevnách, uspořádá Český rozhlas ve spolupráci s Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm „Den pro Pustevny“. Celý výtěžek ze vstupného poputuje na obnovu tohoto objektu.  

Český rozhlas se už v prvních chvílích zapojil do podpory sbírky, kterou bezprostředně po požáru zřídilo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. To potvrzují i slova ředitele Centra vysílání Českého rozhlasu Ondřeje Nováčka: „Beru jako samozřejmost, že se Český rozhlas jako jeden z prvních přidal ke sbírce, kterou vyhlásilo Valašské muzeum v přírodě

a poskytl jí nezbytný prostor ve vysílání napříč stanicemi, zejména pak na Českém rozhlase Radiožurnál a Dvojka. Hledali jsme navíc cestu, jak toto téma ještě více dostat k lidem a tak vznikla myšlenka uspořádat charitativní akci. Při ní využijeme zkušenosti ze sbírky „Pomáhejte s námi“, kterou Český rozhlas uspořádal na pomoc postiženým při povodních v roce 2013. Navíc nám velmi pomáhá Nadační fond Českého rozhlasu, bez něj by to bylo mnohem složitější.“

Český rozhlas totiž na konci března právě prostřednictvím svého Nadačního fondu inicioval vznik sbírky pod názvem „Pustevny“, která umožňuje rozšíření aktivit k již stávající sbírce a využití dalších forem příspěvků, například dárcovských SMS nebo prodeje předmětů.

Posluchači Českého rozhlasu, ale i široká veřejnost, tak mohou v současné době přispět v rámci této sbírky na obnovu Libušína následujícími způsoby:

  • převodem libovolné peněžní částky na účet: 555484555/0300
  • zasláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS PUSTEVNY na číslo 8 7777
  • zavoláním peněžní nabídky na linku call centra: 221 55 44 55 (3. května, 10.00 až 19.00)
  • návštěvou Dne pro Pustevny s Českým rozhlasem ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm (3. května, 10.00 až 19.00)

Samotný Den pro Pustevny se uskuteční v sobotu 3. května od 10.00 do 19.00 hodin v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm.

V rámci dopoledního programu se můžou malí i velcí návštěvníci těšit na pohádkové pásmo Rádia Junior a Zoru Jandovou, umělecké dílny a ukázky výroby z papíru, proutí, vlny, hlíny, předení na kolovratu a řezbářství. Odpolední část od 12.00 do 19.00 hodin proběhne v komorním amfiteátru. Vystoupí folklorní soubory Javořina a Radhošť Trojanovice, ženský pěvecký sbor Polajka, Dasha a Jan Smigmator, Spirituál kvintet, Sabina Křováková, Two Voices, Javory, Fleret a kapela Buty.

„Den pro Pustevny je dnem, kdy si budeme připomínat na půdě muzea dva měsíce starou událost požáru národní kulturní památky Libušín na Pustevnách. Rádi bychom lidem ukázali, že snahou všech zainteresovaných subjektů na jednotlivých úrovních je obnova objektu v co možná nejkratší době,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea v Rožnově pod Radhoštěm.

Součástí odpoledne bude mezi 13. a 15. hodinou živé vysílání pořadu Výlety s Dvojkou a večerní část koncertu odvysílá také v přímém přenosu Český rozhlas Dvojka od 17.00 hodin. Přímý online videopřenos bude možné sledovat již od 12.00 hodin na webu sbírky www.denpropustevny.cz.

Jsem rád, že právě 3. května, tedy přesně dva měsíce od zničujícího požáru, bude Český rozhlas tak blízko Libušínu. Symbolicky i fakticky. Prostřednictvím vysílání Dvojky a dalších stanic chceme opět ukázat, jaká pozitivní síla se může šířit éterem,“ doplnil k vysílání z Rožnova Miroslav Dittrich, šéfredaktor Českého rozhlasu Dvojky.

Z návštěvníků programu budou vylosováni výherci zajímavých cen – hlavní cenou je let balonem, další ceny věnovali především rožnovští podnikatelé a jedná se například o víkendový pobyt pro dvě osoby, wellness víkendový pobyt apod. Do slosování budou zařazeni ti, co získají všechna soutěžní razítka – v areálu Dřevěného městečka, na Jurkovičově rozhledně a v campu, kde bude od 1. do 4. května probíhat „Valašská zahrada“.

Záštitu nad akcí převzali hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a starostka města Rožnov pod Radhoštěm Markéta Blinková. Celým dnem provedou nejen návštěvníky koncertu, ale i posluchače Českého rozhlasu Dvojky – Jan Kovařík, Světlana Lavičková a Václav Žmolík.

Výtěžek ze vstupného (základní 120 Kč, děti a důchodci 80 Kč, rodinné vstupné 240Kč)
a z prodeje upomínkových předmětů, které připomenou tento charitativní den, poputuje na účet sbírky.

Více informací na www.denpropustevny.cz, www.dvojka.rozhlas.cz a www.vmp.cz

Poslouchejte ČRo Ostrava online