ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6199 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas Ostrava zvýšil poslech v týdenních ukazatelích i podíl v cílovém regionu

0 Redakce PLAY.CZ 13.5.2016

Regionální stanici Českého rozhlasu se sídlem v Ostravě poslouchá podle aktuálních výsledků průzkumu poslechu rozhlasových stanic opět o něco více posluchačů, jak ukazuje Radioprojekt za měřené období od 1. 10. 2015 do 31. 3. 2016. Stanice zvýšila i podíl na trhu v cílovém regionu.

Český rozhlas Ostrava, regionální stanice Českého rozhlasu vysílající pro Moravskoslezský kraj, navýšil přes 5% počet posluchačů, kteří si vysílání naladí alespoň jednou za týden. Aktuálně v průběhu týdne poslouchá Český rozhlas Ostrava skoro 95 tisíc posluchačů. Na regionálním trhu stanice posílila o 0,3% na celkových 5,9% podílu v cílovém regionu.

Nejlepších hodnot poslechu dosahuje Český rozhlas Ostrava během poledne v časech 11-13 hodin. U obyvatel Moravskoslezského kraje ve věku 40+ je ostravský rozhlas v této době dokonce na třetím místě hned za celoplošnými stanicemi Frekvence 1 a Rádiem Impuls.

“Počet posluchačů, kteří si naladí Český rozhlas Ostrava každý den je stabilizovaný. Je to téměř 57 tisíc posluchačů. Těší mě, že díky aktuálním výsledkům průzkumu je ostravská stanice Českého rozhlasu poprvé také na třetím místě v porovnání poslechu mezi všemi regionálními stanicemi Českého rozhlasu – hned za silnými, tradičními stanicemi jako jsou Brno a Plzeň,“ uvedl k výsledkům průzkumu ředitel ČRo Ostrava Josef Podstata.

Program Českého rozhlasu Ostrava se snaží reflektovat preference posluchačů. Vysílací schémata jsou postavena na pravidelných programových řadách. Ve vysílání jsou akcentovány hlavně regionální informace, spotřebitelská témata, zábavné žánry a také pořady podporující kulturní identitu regionu. Velký důraz je kladen na interaktivitu, tedy přímý kontakt s posluchačem. Vysílané písničky jsou především v domácí produkci ve formátu pop, pop-country, folk, folklorní a lidová hudba a dechovka. Poměr domácí a zahraniční hudby je zhruba 80:20.

Český rozhlas Ostrava – rádio, které v regionu žije se svými posluchači – lze naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM * Hradec nad Moravicí 91,9 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online