ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4944 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas Ostrava ukázal to, co je běžně jen slyšet

0 Redakce PLAY.CZ 4.11.2015

Přesně před týdnem, na státní svátek 28. října, otevřel Český rozhlas Ostrava své prostory veřejnosti. Cestu do budovy regionálního veřejnoprávního rozhlasu našlo na čtyři sta návštěvníků. Kromě zážitků si mohli návštěvníci z akce odnést i svou fotografii ze studia nebo z režie.

Komentované prohlídky začaly v 9.00 hodin a návštěvníci se k nim mohli připojit každou následující čtvrthodinu. Čekárnou na prohlídky se stalo velké hudební Studio 1. První stanoviště a zároveň místo, kde probíhal doprovodný program.

„Návštěvníky zde uvítal hudební redaktor Václav Bělohlavý, který řekl něco o historii ostravského rozhlasu a samotného studia S1. Redaktor Artur Kubica zase uváděl písničky Lidečanky a Dolbendu. Kapely během dopoledne a odpoledne zpříjemnili návštěvníkům čekání na prohlídku,“ řekl k úvodnímu programu akce šéfredaktor ČRo Ostrava Richard Piskala.

V režii R3 pak návštěvníky čekala ukázka střihu anončního spotu. Zájemci si mohli vyzkoušet namluvení spotu a zvukař jim pak ukázal, jak se takový záznam upravuje do konečné podoby. Návštěvníci se zastavili také v hudební režii R1 – je to nejnovější režie se špičkovou digitální technologií, jediná v rádiích na Moravě. Exkurze pokračovaly do zpravodajského newsroomu a odtud do vysílání. Prohlídkový okruh končil u přenosové techniky.

„Kvůli dni otevřených dveří jsme také trochu pozměnili vysílací schéma a byl to vlastně takový přímý přenos z akce. Ze Studia 1, kde se během dne prostřídaly kapely, se v živých vstupech pravidelně hlásil Artur Kubica. Hudební pošta s písničkami na přání začala v deset hodin, o hodinu dříve než běžně. Písničky návštěvníci mohli posílat rovnou ze studia,“ uvedl Richard Piskala.

Celou akci Český rozhlas Ostrava fotograficky zdokumentoval. Návštěvníci se mohou najít na fotografiích zveřejněných na facebookovém profilu ČRo Ostrava a případně si svoji fotografii stáhnout do domácího archivu.

Program dne otevřených dveří pokračoval podvečerním koncertem Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. Koncert vysílaný v přímém přenosu a zároveň živě i na YouTube začal v 18.00 hodin. Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů doprovodili čerství laureáti celostátního kola dětské soutěže Zpěváček 2015. Vstup na koncert byl zdarma.

Poslouchejte ČRo Ostrava online