ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12299 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas Ostrava slavnostně otevřel nové vysílací studio se samoobslužným provozem

0 Redakce PLAY.CZ 30.8.2016

V úterý 30. srpna dopoledne slavnostně otevřeli nově zrekonstruované studio symbolickým přestřižením rozhlasové pásky ředitel Techniky Českého rozhlasu Karel Zýka a ředitel ostravské stanice Josef Podstata. Český rozhlas Ostrava tak začne využívat modernizované vysílací pracoviště, zrekonstruované na odbavovací studio se samoobslužným provozem.

Novými technologiemi vybavené studio bude sloužit primárně k postprodukční výrobě pro regionální stanice, ale umožní také vstupy na celoplošné okruhy. Český rozhlas tak pokračuje ve zkvalitňování a podpoře svého regionálního vysílání.

„Ve vazbě na centrálně plánovanou obnovu a sjednocení technologie vysílacích studií na platformě DHD se podařilo v rámci tohoto komplexu integrovat několik funkcí pracoviště. Český rozhlas touto rekonstrukcí pokračuje v podpoře regionální tvorby a modernizuje technologie napříč regiony,“ uvedl ředitel Techniky ČRo Karel Zýka.

„Primárně bude zrekonstruovaný komplex sloužit k postprodukční výrobě pro regionální stanice. Dále bude studio využíváno pro hosty Radiožurnálu, Dvojky, Plus a k vysílání regionálních pořadů na celoplošných okruzích, nabídne ale také důstojný prostor pro setkávání regionálních osobností,“ uvedl ředitel regionálního studia Josef Podstata.

Rekonstrukce  vysílacího pracoviště na odbavovací studio se samoobslužným provozem trvala téměř tři měsíce. Technologie pracoviště OP1 byla naposledy rekonstruována v roce 1995 s analogovým mixážním pultem Soundcraft SAC 200. Rekonstrukce obsahovala kromě výměny technologie také stavební úpravy, řešení dnes již nevyhovující prostorové akustiky, která v těchto prostorách byla od roku 1947.

Rekonstrukce vysílacího pracoviště předcházela další plánované etapě rekonstrukce několika studií, včetně hudebního Studia 1 a Režie 1, ve kterých probíhá především regionální hudební výroba nebo také koncerty v přímých přenosech.

Poslouchejte ČRo Ostrava online

DSC_9838_B DSC_9839_B DSC_9845_B DSC_9856_B