ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14403 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas Ostrava rozdá v květnu svým posluchačům vstupenky na koncert slovenské skupiny Kysucký prameň

0 Redakce PLAY.CZ 26.4.2016

Kysucký prameň, jedna nejpopulárnějších skupin ze slovenských Kysuc zahraje ve středu 25. května v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava. Vstupenky na tento koncert nebudou v prodeji. Posluchači je mohou získat v soutěžích ve vysílání stanice. Koncert, který začne v 18:00 hodin, odvysílá Český rozhlas Ostrava i v přímém přenosu.

Od začátku května mohou posluchači Českého rozhlasu Ostrava soutěžit o vstupenky na koncert populární skupiny ze slovenské Oščadnice – Kysucký prameň. Ta vystoupí ve Studiu 1 ČRo Ostrava 25. května od 18:00 hodin.

Principem soutěže je chytání speciálního signálu, který nečekaně několikrát za den zazní ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava. Kdo se z posluchačů jako první dovolá po zaznění signálu, získá dvě exkluzivní vstupenky na tento koncert,“ přiblížil princip soutěže vedoucí programu ČRo Ostrava Richard Piskala. Soutěž proběhne ve vysílání ČRo Ostrava několikrát za den v termínech od 2. května do 22. května. „Komu se vstupenky nepodaří získat v našem vysílání, nemusí zoufat. Koncert odvysíláme od 18:00 hodin v přímém přenosu a zároveň i jako videopřenos na oficiálním YouTube kanále Českého rozhlasu,“ doplnil Richard Piskala.

Vznik skupiny Kysucký prameň v obci Oščadnica se datuje k roku 1997. Cílem skupiny je zachovat pro další generace tradici lidových písní, které po staletí vznikaly v Kysucké oblasti. „Vystupujeme pod názvem Kysucký prameň, a když se zaposloucháte do krásy kysuckých lidových písní a necháte se unášet nádherným zvukem heligonek, je to vskutku pramen čisté lidové kultury,“ řekl k tvorbě souboru jeho kapelník Jozef Smolka. Soubor se zviditelnil především v programu TV Šlágr a získal si množství fanoušků nejen na Slovensku ale i v České republice. Skupina vydala již 12 alb. Kromě lidových písní hraje Kysucký prameň i své autorské písně. Na koncertě v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava se skupina představí ve složení: Jozef Smolka, Ján Bazger, Patrícia Čepcová, Libuša Gužíková, Ján Jendrišák, Danuša Bartošová, Denisa Šusteková a Klárka Chovancová.

Český rozhlas Ostrava lze naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM * Hradec nad Moravicí 91,9 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online