ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5611 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

ČRo Ostrava podepsal spolupráci s Fakultou umění OU

0 Redakce PLAY.CZ 13.4.2016

Český rozhlas Ostrava dnes uzavřel spolupráci s Fakultou umění Ostravské univerzity. Obě instituce, které jsou tradičními a přirozenými partnery, se zavázaly k podpoře společných projektů, například absolventských koncertů.

Ve středu 13. dubna se v budově Fakulty umění Ostravské univerzity sešli děkan Fakulty umění Ostravské univerzity doc. MgA. František Kowolowski a ředitel Českého rozhlasu Ostrava Dr. Mgr. Josef Podstata. Společně ratifikovali spolupráci mezi institucemi podepsáním Prohlášení o spolupráci.

„Spolupráce ze strany Českého rozhlasu Ostrava se nyní odvíjí především v mediální podpoře absolventských koncertů studentů hudebních kateder Fakulty umění Ostravské univerzity a poskytnutí zázemí – hudebního Studia 1 ČRo Ostrava – pro konání těchto koncertů,“ řekl ke spolupráci ředitel Českého rozhlasu Ostrava Dr. Mgr. Josef Podstata. Koncerty probíhají již od března a budou pokračovat minimálně jednou týdně až do 9. května.

Zároveň spolu s proděkany Fakulty umění PhDr. Martinem Celhofferem, Ph.D. a Mgr. Tomášem Knoflíčkem, Ph.D. probral ředitel Českého rozhlasu Ostrava další budoucí možnosti úzké spolupráce a prezentace studentů Fakulty umění ve veřejnoprávním médiu.

Český rozhlas Ostrava je moderní veřejnoprávní rozhlasové médium, které vysílá pro posluchače Moravskoslezského kraje. Podílí se na nejvýznamnějších kulturních akcích a událostech v kraji. Ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava najdete rady, poučení i zábavu. Stanice je příjemným a blízkým společníkem pro každý den. Svým posluchačům představuje významné i méně známé osobnosti regionu. Hraje písníčky na přání, sleduje dění na folklórní scéně, věnuje se i dechové hudbě a dalším hudebním žánrům. Zpravodajství denně mapuje aktuální dění v kraji. V programové nabídce nechybí ani přímé přenosy koncertů konaných v hudebním Studiu 1 za přítomnosti publika. Vlastní program vysílá v době od 5:00 do 19:30 hodin (o víkendu do 19:00 hodin), přes noc pak posluchači uslyší společné vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu. Stanice rovněž nabízí na svých internetových stránkách unikátní službu s názvem iRadio neboli Audio archiv. Část pořadů je k nalezení po odvysílání v archivu – posluchači si je mohou přehrát a některé i stáhnout.

Ostravská univerzita v Ostravě byla založena 28. září 1991. Základy pro její vznik byly položeny již v roce 1953. Tehdy byla v Opavě otevřena Vyšší pedagogická škola, jejíž náplní bylo vzdělávání učitelů pro tzv. 2. stupeň základních škol. Rozhodnutím o zrušení existující pedagogické školy pro vzdělání učitelů národních škol v Ostravě byla výuka spojena do jednoho pracoviště. Stal se jím v roce 1959 nově zřízený Pedagogický institut v Ostravě. Roku 1964 dostal tento institut statut samostatné Pedagogické fakulty. Tím bylo vytvořeno vysokoškolské pracoviště.

Ostravská univerzita organicky navázala na tuto tradici. Současně se svého naplnění dočkaly déle trvající snahy poskytnout Ostravsku novou, zajímavou příležitost – humanitně zaměřenou školu. V současné době Ostravskou univerzitu v Ostravě tvoří Fakulta sociálních studií, Fakulta umění, Filozofická fakulta, Lékařská fakulta, Pedagogická fakulta a Přírodovědecká fakulta. Zájemcům o studium nabízí pestrou škálu bakalářských, navazujících magisterských, magisterských a doktorských studijních programů, ale i programy celoživotního vzdělávání. Další šance zvyšování vlastní odbornosti nabízí univerzita veřejnosti prostřednictvím realizace celé řady projektů Evropské unie.

Josef Podstata a František Kowolowski_Podpis spolupráce ČRo Ostrava a FU OU_01 Josef Podstata a František Kowolowski_Podpis spolupráce ČRo Ostrava a FU OU_02 Josef Podstata a František Kowolowski_Podpis spolupráce ČRo Ostrava a FU OU_03

Poslouchejte ČRo Ostrava online