ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26127 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas Ostrava otevře nové vysílací studio se samoobslužným provozem

0 Redakce PLAY.CZ 25.8.2016

Český rozhlas Ostrava bude nově využívat modernizované vysílací pracoviště, zrekonstruované na odbavovací studio se samoobslužným provozem. Novými technologiemi vybavené studio bude sloužit primárně k postprodukční výrobě pro regionální stanice, ale umožní také vstupy na celoplošné okruhy. Český rozhlas tak pokračuje ve zkvalitňování a podpoře svého regionálního vysílání.

Rekonstrukce  vysílacího pracoviště na odbavovací studio se samoobslužným provozem trvala téměř tři měsíce. Technologie pracoviště OP1 byla naposledy rekonstruována v roce 1995 s analogovým mixážním pultem Soundcraft SAC 200.

„Ve vazbě na centrálně plánovanou obnovu a sjednocení technologie vysílacích studií na platformě DHD se podařilo v rámci tohoto komplexu integrovat několik funkcí pracoviště. Český rozhlas touto rekonstrukcí pokračuje v podpoře regionální tvorby a modernizuje technologie napříč regiony,“ uvedl ředitel Techniky ČRo Karel Zýka.

Rekonstrukce obsahovala kromě výměny technologie také stavební úpravy, řešení dnes již nevyhovující prostorové akustiky, která v těchto prostorách byla od roku 1947.

„Primárně bude zrekonstruovaný komplex sloužit k postprodukční výrobě pro regionální stanice. Dále bude studio využíváno pro hosty Radiožurnálu, Dvojky, Plus a k vysílání regionálních pořadů na celoplošných okruzích, nabídne ale také důstojný prostor pro setkávání regionálních osobností,“ uvedl ředitel regionálního studia Josef Podstata.

Studio otevře v úterý 30. srpna v 10.00 hodin symbolickým přestřižením pásky ředitel Techniky Českého rozhlasu Karel Zýka a ředitel regionální stanice Josef Podstata.

Poslouchejte ČRo Ostrava online

DSC_9764_b DSC_9771_b