ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5322 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas Ostrava nabídne během Ostravské muzejní noci bohatý program ve vysílání i ve své budově

0 Redakce PLAY.CZ 7.6.2016

Český rozhlas Ostrava, hlavní mediální partner Ostravské muzejní noci, si pro své návštěvníky nachystal na sobotu 11. června bohatý a zajímavý program. Budovu ostravské stanice Českého rozhlasu na ulici Dr. Šmerala 2 mohou zájemci navštívit v době od 18:00 do 23:00 hodin. Vysílání stanice se také přizpůsobí dění muzejní noci a posluchačům přinese v mnoha vstupech to nejzajímavější z celé akce.

Návštěvníky čeká prohlídka velkého koncertního Studia 1, režií, vysílací pracoviště, dozví se něco o rozhlasové technice a mnoho dalšího. Ve Studiu 1 zahraje příchozím Big Band Gustava Broma, který svým zpěvem doprovodí Martin Chodúr. V režiích jsou pro návštěvníky nachystány ukázky natáčení slovesných her a focení za rozhlasovým mikrofonem. Fotky pak budou okamžitě zveřejněny na facebookovém profilu Českého rozhlasu Ostrava, ze kterého si ji vyfocení návštěvníci mohou stáhnout do domácího archívu a poté vytisknout. “Návštěvníci si také mohou zkusit natočit v profesionálním studiu anonci. Reálně tak zažijí rozhlasovou práci se zvukem a zjistí, jak pracuje zvukař,” řekl k chystanému programu ředitel stanice Josef Podstata

Nachystán je i doprovodný program – soutěže pro děti, interaktivní program s klauny a nově rozhlasová bojovka. Ta spočívá v poslechu vysílání stanice během konání akce a zjištění alespoň tří míst – kulturních institucí zapojených do akce, odkud redaktoři Českého rozhlasu Ostrava v průběhu Ostravské muzejní noci budou vysílat živé vstupy. Své odpovědi musí účastníci bojovky zaslat na e-mail [email protected] nejpozději do 12:00 hodin druhého dne. Přes třicet šťastných výherců se pak může těšit z cen, které poskytly instituce zapojené do akce.

Pro některé návštěvníky je navíc nachystána, mimo běžnou trasu, speciální prohlídka vysílacího studia. „Tyto exkluzivní prohlídky pro skupinu v počtu patnácti návštěvníků budou probíhat co půlhodinu v době od 19:00 do 22:30 hodin. Rezervační formulář najdou zájemci na internetové stránce pořadatelů Ostravské muzejní noci,“ prozradil vedoucí programu ČRo Ostrava Richard Piskala.

V den akce upraví Český rozhlas Ostrava svůj odpolední a večerní program. Od 19:00 do 23:00 hodin bude vysílat přímý přenos Ostravské muzejní noci. To nejzajímavější z celé akce v živých vstupech redaktorů ČRo Ostrava z různých míst v Ostravě si mohou zájemci naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM * Hradec nad Moravicí 91,9 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online