ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13132 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas Ostrava má více posluchačů. Především těch, kteří jej poslouchají denně.

0 Redakce PLAY.CZ 3.2.2016

Ostravská stanice Českého rozhlasu zaznamenala na základě posledních výsledků průzkumu poslechu rozhlasových stanic v ČR Radioprojekt za měřené období od 1. 7. 2015 do 17. 12. 2015 nárůst v počtu pravidelných posluchačů i podílu na trhu.

Český rozhlas Ostrava, regionální stanice Českého rozhlasu vysílající v Moravskoslezském kraji, výrazně zvýšil počty svých posluchačů, kteří jej poslouchají denně. “Tito posluchači jsou pro nás nejdůležitější. Jsou to ti, kteří si nás rádi ladí každý den. Jejich počet se nám oproti předešlému měřenému období zvýšil o 15 tisíc na celkových 57 tisíc posluchačů. Počet posluchačů, kteří si Český rozhlas Ostrava naladí alespoň jednou za týden je stabilizovaný, stejně jako denní doba poslechu stanice,” uvedl k výsledkům průzkumu ředitel ČRo Ostrava Josef Podstata.

Český rozhlas Ostrava si nyní denně naladí 57 tisíc posluchačů. Alespoň jednou za týden je to pak 90 tisíc posluchačů. Na regionálním trhu stanice posílila o 0,6% na celkových 5,6% podílu v cílovém regionu.

K významným programovým změnám došlo už na začátku roku 2014. Program regionální stanice Českého rozhlasu tak ve větší míře reflektuje preference posluchačů. Vysílací schémata jsou postavena na pravidelných programových řadách. Ve vysílání jsou akcentovány hlavně regionální informace, spotřebitelská témata, zábavné žánry a také pořady podporující kulturní identitu regionu.

V programu Českého rozhlasu Ostrava se rozšířilo rovněž vysílání písniček na přání. Velký důraz je kladen na interaktivitu, tedy přímý kontakt s posluchačem. Vysílané písničky jsou především v domácí produkci ve formátu pop, pop-country, folk, folklorní a lidová hudba a dechovka. Poměr domácí a zahraniční hudby je zhruba 80:20.

Český rozhlas Ostrava – rádio, které v regionu žije se svými posluchači – lze naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM * Hradec nad Moravicí 91,9 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online