ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7457 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas Ostrava bude i letos spolupořádat Evropský cyklistický piknik na Trojmezí

0 Redakce PLAY.CZ 28.4.2016

Evropský cyklistický piknik na Trojmezí se letos uskuteční v sobotu 18. června. Dohodli se na tom zástupci Českého rozhlasu Ostrava, Polskie Radio Katowice, RTVS Banská Bystrica a starostové příslušných obcí. Oficiálně tím odstartovali přípravy organizace akce.

V úterý 26. dubna se v polské obci Koniaków sešlo na organizační schůzce vedení tří veřejnoprávních rádií – Českého rozhlasu Ostrava, Polskie Radio Katowice, RTVS Banská Bystrica a rovněž starostové příslušných hraničních obcí, které na akci spolupracují. Zástupci projednali společnou součinnost při pořádání 3. ročníku Evropského cyklistického pikniku. Ten letos proběhne 18. června opět na hranicí tří států na Trojmezí.

Cílem je popularizace cyklistiky a cykloturistiky, propagace zdravého stylu života, aktivního odpočinku a rekreace. Akce je určena jak pro rodiny s dětmi, tak i pro zdatné sportovce.

Účastníci akce si i letos mohou projet na kole dle obtížnosti jednu ze tří tras přes Česko, Slovensko a Polsko. Délka tras je stanovena tak, aby se akce mohly zúčastnit všechny věkové kategorie s odlišnou kondicí. Přímo na Trojmezí nebude chybět ani bohatý doprovodný program.

Na území České republiky akce začne v 10.00 hodin v obci Hrčava blízko Trojmezí. Zde bude stát stan Českého rozhlasu Ostrava, ve kterém cyklisté získají veškeré informace k doprovodným aktivitám. Celou akci pak od 17.00 hodin uzavře hudební zábava.

„Letošní Evropský cyklistický piknik se opět promítne do vysílání Českého rozhlasu Ostrava. V místě konání totiž budeme mít satelitní přenosový vůz. Posluchačům tak nabídneme aktuální reportážní vstupy nebo rozhovory se zajímavými sportovními osobnostmi,“ říká Josef Podstata, ředitel Českého rozhlasu Ostrava.

Veškeré informace, pravidla, účastnické karty a především mapy tras najdou zájemci zavčas na internetových stránkách Českého rozhlasu Ostrava.
Tři státy, tři trasy, tři rozhlasové stanice. To je Evropský cyklistický piknik na Trojmezí 18. června.

Poslouchejte ČRo Ostrava online

ČRo Ostrava_oběd během jednání o ECP 2016