ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5538 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas odvysílá přímý přenos z výlovu rybníka Rožmberk

0 Redakce PLAY.CZ 13.10.2016

Výlov největšího českého rybníka Rožmberk se opět blíží a s ním i přímý přenos Českého rozhlasu. Letos se posluchači dočkají 15. října a to hned dvakrát, dopoledne mezi 9. a 10. hodinou s redaktorem a moderátorem Zdeňkem Zajíčkem, odpoledne mezi 14. a 15. hodinou za společného moderování se Světlanou Lavičkovou ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice a Českého rozhlasu Dvojka.

A na co se můžete těšit? Na přiměřenou porci historických zajímavostí, třeba o tom, jak se stavěla hráz rybníka Rožmberk. Dále si pak připomeneme rybářský potěr, tedy dorůstající mladé rybáře a rybářskou školu v Třeboni, zajímavosti z výlovu a zátahů rybářských sítí a osobitá doporučení samotných rybářů k tomu, jak připravovat z ryb co nejchutnější pokrmy. Řeč ovšem povedeme i o festivalu Okolo Třeboně a dalších krásných místech tohoto kraje. A možná zažijete i pasování na rybáře.

Rybník Rožmberk je svou rozlohou 648 hektarů králem českých rybníků. Koncem 16. století jej vybudoval proslulý rybníkář Jakub Krčín z Jelčan. Jeho hráz je dlouhá 2430 m, až 10 m vysoká a u paty 55 m široká. Šířka koruny je 11 metrů, porostlá 150 až 400 let starými duby.

Nezapomeňte přijít na hráz Rožmberka kousek od Třeboně v sobotu 15. října a můžete se stát přímými účastníky živého rozhlasového přenosu. Třeboňští rybáři poprvé zatáhnou sítě z v pátek 14. října. Na výlov a doprovodný program se lidé mohou přijít podívat až do neděle.

Přejeme příjemný poslech vysílání Českého rozhlasu České Budějovice a Českého rozhlasu Dvojka. Poslouchat živě i ze záznamu můžete také na webu www.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

vylov-rybnika-rozmberk-u-trebone-atmosferu-priblizi-zive-vysilani-ceskeho-rozhlasu-ceske-budejovice-foto-andrea-zahradnikova vylov-rybnika-rozmberk-okomentuje-josef-malecha-z-rybarstvi-trebon-foto-andrea-zahradnikova vylov-rybnika-rozmberk-je-divacky-atraktivni-foto-andrea-zahradnikova