ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6903 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas nabízí bohatý sváteční program – přímý přenos z Cehnic a Baladu pro banditu

0 Redakce PLAY.CZ 26.9.2016

V Cehnicích na Strakonicku se mohou veselit. Obec letos získala Zlatou stuhu a titul Vesnice roku Jihočeského kraje 2016. Úspěch oslaví Český rozhlas České Budějovice dvouhodinovým přenosem přímo z místního areálu U devíti králů nedaleko návsi. Vysílání začíná 28. září ve 12 hodin, posluchačům a hostům živě zahraje dechová kapela Nektarka ze Strakonic.

Odborná porota v Cehnicích ocenila bohatý spolkový život, péči o zeleň a také nápaditou prezentaci obce. Druhý skončil Boršov a třetí Drahonice. V republikové konkurenci se Cehničtí mezi první tři neprobojovali, přesto důstojně reprezentovali jižní Čechy.

A místní měli z jihočeského titulu radost. V soutěži jim pomohla originální prezentace při návštěvě komise. „Naše škola měla projekt k výročí Karla IV., my jsme na práci dětí a kantorů navázali, všechny zapojili a obec prezentovali jako za doby Karla IV. Komisaři přijeli jako kupci bavorští a my jsme je prováděli,“ popisuje starostka Helena Sosnová.

Ve středu 28. září krátce po poledni se společně s Českým rozhlasem České Budějovice můžete po rozhlasových vlnách do Cehnic vydat. Dozvíte se, jak se žije lidem v obci s titulem Vesnice roku, jak úspěšní jsou místní ochotníci, hasiči a fotbalisté, s pamětníky zavzpomínáme na cehnické cirkusáky nebo se projdeme zdejší lipovou alejí.

Český rozhlas České Budějovice nabídne bohatý sváteční program. Po 18. hodině zařazujeme premiéru unikátní koncertní verze Balady pro banditu. Nenechte si ujít překrásnou hudbou Miloše Štědroně, nezapomenutelné písničky s texty Milana Uhdeho na pozadí motivů románu Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník v interpretaci herců z Divadla Husa na provázku a Jihočeské filharmonie.

Přejeme příjemný poslech Českého rozhlasu České Budějovice – 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Poslouchat živě i ze záznamu můžete také na webu budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

Areál U devíti králů v Cehnicích Balada pro banditu (foto Petr Zikmund)