ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7208 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas České Budějovice se v sobotu 18. května otevře veřejnosti

0 Redakce PLAY.CZ 16.5.2013

Zajímá Vás, jak vypadá rozhlasové studio? Přijďte v sobotu 18. května mezi 9. a 16. hodinou do budovy Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1. Rozhlasem Vás provedou lidé, jejichž hlasy důvěrně znáte z jihočeského vysílání na frekvenci 106,4 MHz.

Připravili jsme pro Vás pestrý hudební program ve Studiovém sále. Od 10 hodin zahraje dechová kapela Třeboňská dvanáctka, od 12 hodin vystoupí Mladá dudácká muzika ze Strakonic a od 14 hodin koncertuje Rozhlasový swingový orchestr se svými sólisty. Poslechněte si živě melodie, které máte rádi.

Zájemci si prohlédnou vysílací pracoviště, rozhlasová studia a nebude chybět ani prohlídka unikátního regionálního rozhlasového archivu uchovávajícího zvukové nahrávky od vzniku jihočeského rozhlasového studia v roce 1945. Veřejnost pozná přípravu zpravodajské relace a uvidí, jak vzniká rozhlasový pořad.

Program v Činoherním studiu v 9 hodin zahájí beseda s genealogem Aloisem Sassmannem a redaktorem Filipem Černým a představí právě vycházející čtvrté vydání jihočeské rodopisné knihy Kořeny. Od 11 hodin si můžete popovídat o výběru hudby a písniček do vysílání Českého rozhlasu České Budějovice s redaktory Zdeňkem Voráčem a Martinem Schusterem. Po 13. hodině se můžete setkat s rozhlasovými moderátory Martinem Hlaváčkem, Ivankou Šimánkovou, Kateřinou Hálovou, Evou Kadlčákovou, Radimem Bártů a Ivanem Studeným.

Den otevřených dveří připravil Český rozhlas pro své posluchače k oslavě 90. výročí zahájení pravidelného vysílání na našem území. Příležitostí oslavit rozhlasové narozeniny bude mnohem více: v pátek 17. května můžete přijít na Den dechovky s Českým rozhlasem České Budějovice do Pivovarské zahrady na výstavě Hobby a ten samý den odpoledne uvidíte na výstavišti mezi pavilony T a Z  živé vysílání radioproudu Fontána a ve čtvrtek 23. května od 19 hodin vystoupí na slavnostním narozeninovém koncertu „90 let s vámi“ folková kapela Nezmaři a Rozhlasový swingový orchestr v DK Metropol.

Nezapomeňte nás navštívit v sobotu 18. května na Dni otevřených dveří v Českém rozhlase České Budějovice mezi 9. a 16. hodinou.

PŘEHLED:

Studiový sál
10.00 – 11.30 – dechová kapela Třeboňská dvanáctka
12.00 – 13.30 – Mladá dudácká muzika ze Strakonic
14.00 – 15.30 – Rozhlasový swingový orchestr a jeho sólisté

Činoherní studio
09.30 – genealog Alois Sassmann a redaktor Filip Černý představí nejnovější vydání jihočeské rodopisné knihy Kořeny

11.00 – povídání o hudbě s dramaturgy oblíbených hudebních pořadů Písničky pro radost a Šedesátka Zdeňkem Voráčem a Martinem Schusterem

13.00 – besídka moderátorů Českého rozhlasu České Budějovice

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Budova Českého rozhlasu České Budějovice s přenosovým vozem (foto Khalil Baalbaki)

Poslouchejte ČRo České Budějovice online