ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16582 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas České Budějovice se připojuje k oslavám Světového dne rádia

0 Redakce PLAY.CZ 12.2.2013

Středa 13. února 2013 je slavnostním dnem pro všechny rozhlasové stanice na světě. Již podruhé se budou konat oslavy Světového dne rádia. Veřejnoprávní, komerční i komunitní rádia po celém světě tak chtějí poukázat na důležitost rádia jako sdělovacího prostředku, který má i v digitálním věku celosvětově největší publikum. Český rozhlas České Budějovice se k oslavám připojí speciálním tematickým vysíláním.

Oslavy zahájí v ranním živém vysílání Českého rozhlasu České Budějovice posluchačská soutěž. Výherce od nás obdrží cenu pro tento den příznačnou – radiopřijímač. V kontaktním pořadu Přímá linka krátce po 13. hodině hudební redaktoři Martin Schuster a Zdeněk Voráč představí dramaturgii naší stanice a odpoví na dotazy posluchačů týkající se výběru hudby.

Slavnostní den v našem vysílání vyvrcholí v odpoledním magazínu Fontána mezi 15. a 17. hodinou. Dozvíte se, jak se připravuje ranní vysílání a kteří lidé kromě těch, jejichž hlasy znáte z jihočeské frekvence 106,4 MHz, se na něm podílejí. Dále uslyšíte rozhovor s šéfem techniky ČRo ČB Petrem Šimkem, který Vás seznámí s novými technologiemi šíření rozhlasového signálu. Praví rozhlasoví nadšenci by pak měli zpozornět při rozhovoru se sběratelem rozhlasových přijímačů Jiřím Kloboučníkem z Písku. Pan Kloboučník vlastní 450 rádií a jejich vášnivým sběratelem je už 25 let.

Světový den rádia je významným dnem pro širokou veřejnost, který vyhlásila mezinárodní organizace pro výchovu, vědu a kulturu UNESCO. Datum bylo zvoleno jako připomínka založení rozhlasové stanice Spojených národů (United Nations Radio) v roce 1946.

Tento den upozorňuje na důležitost rádia a jeho potenciál spojení celé společnosti. Podporuje inovaci v oblasti nových médií a UNESCO předpokládá, že tento den využijí stanice pro rozhlasové promoakce. 13. únor „prožívá“ po celém světě velké množství veřejnoprávních, státních, soukromých, regionálních i mezinárodních rádií, vysílacích unií či nevládních organizací. Tuto řadu doplňuje i Český rozhlas.

Oslavte Světový den rádia poslechem Českého rozhlasu České Budějovice na frekvenci 106,4 MHz pro jižní Čechy, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko anebo na internetu budejovice.rozhlas.cz.
Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online