ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7768 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas České Budějovice odvysílá přenos z výlovu Rožmberku

0 Redakce PLAY.CZ 9.10.2015

Třeboňští rybáři chystají výlov největšího rybníku v České republice – Rožmberku. A Český rozhlas České Budějovice bude u toho. Poslouchejte přímý přenos v sobotu 10. října mezi 9. a 11. hodinou a ještě mezi 14. a 15. hodinou. Zažijete výlov přímo v éteru.

Rožmberk je svou rozlohou 648 hektarů králem českých rybníků. Koncem 16. století jej vybudoval proslulý rybníkář Jakub Krčín z Jelčan. Hráz je dlouhá 2,4 kilometru, až 10 metrů vysoká a u paty 55 metrů široká. Rostou na ní 150 až 400 let staré duby.

V sobotu v živém vysílání Českého rozhlasu České Budějovice uslyšíte především povídání s našimi hosty – třeboňskými rybáři, kuchařem Petrem Stupkou, historikem Václavem Ramešem a řadou dalších. Dnem provede posluchače i návštěvníky přímo na místě moderátor Zdeněk Zajíček.

Těšit se můžete také na živě zahranou příjemnou lidovou muziku v podání B Quinttetu a Rybníkářů. Kromě přímého přenosu je připraven celodenní doprovodný program včetně komentovaného výlovu.

Třeboňští rybáři poprvé zatáhnou sítě z v pátek 9. října. Na výlov se lidé mohou přijít podívat až do neděle.

Přijďte za námi v sobotu na hráz Rožmberku kousek od Třeboně nebo si nalaďte přímý přenos na jihočeské frekvenci 106,4 FM, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko i internetu budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online