ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8598 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas České Budějovice odvysílá jihočeský narozeninový koncert Pavla Žalmana Lohonky

0 Redakce PLAY.CZ 14.4.2016

Populární písničkář Pavel Žalman Lohonka oslavil letos v březnu se svými přáteli a fanoušky své sedmdesáté narozeniny velkým koncertem v českobudějovickém Metropolu. Český rozhlas České Budějovice exkluzivně pro své posluchače odvysílá v neděli 17. dubna po 20. hodině výběr z tohoto jihočeského jubilantského a samozřejmě především vzpomínkového koncertu.

Pavel Žalman Lohonka ve studiu Českého rozhlasu České BudějoviceKdybychom měli určit nejslavnějšího a nejznámějšího jihočeského folkaře minulých desetiletí, zcela jistě musíme připadnout na Pavla Žalmana Lohonku, zpěváka, kytaristu a autora, velmi důležitého člena klasické sestavy Minnesengři a od raných osmdesátých let ústřední postavy vlastní formace Žalman a spol.

V Žalmanově muzikantském životě hrálo důležitou roli také českobudějovické studio Českého rozhlasu, kde společně s kapelou Minnesengři nahrávali své písně. Pavel Žalman Lohonka už dlouhou řadu let stojí na scéně jako jeden z pilířů žánru a nadále zůstává věrný zadumané kráse krajiny jižních Čech a také půvabu lidových jihočeských písniček.

Na jeho velkém narozeninovém koncertu v Metropolu v Českých Budějovicích (23. března) postupně zahrály jednotlivé formace kapely Žalman a spol například s písničkami Kytky stále ještě voní, Mys Horn, Jedenkrát, Dej mi tón, Mezi kameny, Rána v trávě a řadou dalších. Narozeninovým koncertním programem slovem provázel písničkář Pepa Štross.

Sedmdesáté narozeniny Pavla Žalmana Lohonky připomněl Český rozhlas České Budějovice již dříve v pořadech Světla ramp Jiřího Kasala, Písničkové rozhovory Pavlíny Jíšové a Adély Jonášové nebo byl Žalman také hostem odpoledního vysílání moderátorky Hany Šoberové. Záznamy všech pořadů jsou dostupné na webových stránkách.

Světla ramp – http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3590635
Písničkové rozhovory – http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3606166
Odpolední host – http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3589200

Nalaďte si rozhlasový záznam narozeninového koncertu Pavla Žalmana Lohonky v neděli 17. dubna po 20. hodině. Přejeme příjemný poslech Českého rozhlasu České Budějovice – 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Poslouchat můžete také na webu www.budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

Pavel Žalman Lohonka (vpravo) v hudebním studiu ČRo České Budějovice s Tondou Hlaváčem a Pavlínou Jíšovou (archiv rozhlasu)  Žalman a spol ve studiovém sále ČRo České Budějovice