ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15423 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas České Budějovice má v sobotu studio na Kleti

0 Redakce PLAY.CZ 10.6.2015

Český rozhlas České Budějovice odvysílá v sobotu 13. června v přímém přenosu hodinu programu přímo z vrcholu Kleti v Blanském lese. Studio se bude nacházet nedaleko vysílače, odkud se šíří signál stanice na frekvenci 106,4 FM do celých jižních Čech.

Speciální program v čase mezi 12. a 13. hodinou připomene hned tři letošní výročí – 70 let od zahájení vysílání Českého rozhlasu v jižních Čechách, 90 let od otevření chaty na Kleti a 190 let od otevření rozhledny. Pozvání do živého vysílání přijali zajímaví hosté, mezi nimi předseda jihočeských turistů Jiří Franc, astronom Miloš Tichý nebo majitel chaty s rozhlednou Ladislav Faktor.

Na vrcholu Kleti je už od 10 hodin připraven doprovodný program: vystoupení folklorního souboru Mladá dudácká muzika ze Strakonic, možnost návštěvy rozhledny a hvězdárny, vyhodnocení nejmladšího a nejstaršího účastníka. Odměnou za výstup je pamětní turistické razítko a pohlednice.

Český rozhlas České Budějovice zároveň také spolupořádá Výstup na Kleť společně s jihočeským Klubem českých turistů. Vydat se můžete pěšky i na kole po značených pěších trasách a cyklotrasách z Českých Budějovic, Holubova, Plešovic, Chvalšin, Zlaté Koruny a Českého Krumlova. Pro návštěvu Kletě lze též použít lanovku Holubov – Kleť.

Letošní 70. výročí České rozhlasu České Budějovice je námětem pro ukrytou schránku – kešku v oblíbené turistické hře geocaching. Keška na vás čeká také poblíž vysílače Kleť, má číslo GC5TFFW a je umístěna nedaleko u mrazových srubů blízko vysílače. Úspěšné lovce schránka odmění dárkovými předměty. http://jdem.cz/bseam3

Doporučené trasy:
Č. Budějovice, konečná MHD Máj – Kleť 25km po zelené turistické značce (TZ)
přes Holubov, žst. – Kleť po zelené TZ
Plešovice žst. – Kleť po žluté TZ 6km
Chvalšiny – Kleť po červené TZ 8,5km
Zlatá Koruna žst. – Kleť po červené TZ 8km
Český Krumlov – Kleť po zelené TZ 8km

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

Vysílač Kleť (foto Jiří Čondl)