ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22154 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas České Budějovice hostí krajské kolo festivalu Porta

0 Redakce PLAY.CZ 19.3.2015

Jihočeské finále 49. ročníku festivalu Porta se v letošním roce uskuteční v Českém rozhlase České Budějovice.  Porta tradičně probíhá nejprve v regionálních kolech, ti nejlepší v soutěži postoupí na finále české Porty v Řevnicích. Přehlídka kapel začíná ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice v sobotu 21. března ve 14 hodin.

Do soutěžního regionálního kola Porty v Českém rozhlase České Budějovice se přihlásilo celkem 19 kapel z celého Jihočeského kraje – například z Bechyně, Českých Budějovic, Tábora, Týna nad Vltavou, Jindřichova Hradce, Českého Krumlova nebo Strakonic.

Jihočeské Portě  se v posledních letech nedařilo, z různých důvodů, oslovit a pozvat muzikanty z jižních Čech k účasti na oblastním kole. Proto jsme se rozhodli  změnit jak místo konání tak i pořadatelský tým. Vstřícné jednání s Českým rozhlasem České Budějovice vedlo k tomu, že se bude hrát ve Studiovém sále. A jak je vidět z počtu přihlášených soutěžících, byl to správný krok. Konečně také bude mít Jihočeský kraj v celostátním finále dva reprezentanty,“ říká Anna Roytová, předsedkyně sdružení Porta.

Soutěží se o postup do finále jak interpretační tak i autorské Porty. Jihočeská porota bude přímo hvězdná, zasednou v ní osobnosti folkové hudby Pavel Zajíc, Jirka Mach, Tomáš Berka, Luboš Hrdlička a Pavel Steffal. Speciálním hostem jihočeského kola Porty bude skupina New Rangers s Jiřím Veisserem. Na závěr zahrají i všichni porotci.

Podrobné informace o jihočeském kole festivalu Porta pravidelně uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Naladit si jej můžete na frekvencích 106,4 MHz pro jižní Čechy, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko anebo na internetu budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online