ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29869 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česko-polská skupina Inner Spaces vystoupí v ostravském rozhlase

0 Redakce PLAY.CZ 23.2.2016

Český rozhlas zve posluchače na první letošní událost cyklu Moravsko-slezských jazzových koncertů. Jeho prvním hostem bude kvinteto Inner Spaces, které vystoupí ve čtvrtek 25. února od 19 hodin ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava. Vstup na koncert je zdarma, záznam vystoupení pořizuje Český rozhlas Vltava.

Seskupení Inner Spaces vzniklo v roce 2009 na Akademii múzických umění v Katovicích, kde se jeho hráči společně setkali na studiích. Inner Spaces tvoří trumpetistka Štěpánka Balcarová, pianista Vít Křišťan, saxofonista Luboš Soukup, kontrabasista Max Mucha a bubeník Grzegorz Masłowski.

Všichni členové vystupují s hlavními představiteli české, polské či dánské jazzové scény a jsou zváni ke spolupracím s dalšími vedoucími postavami evropského jazzu. Každý z členů kvintetu má na svém kontě řadu alb a ocenění z jazzových soutěží. Jejich společný projekt Inner Spaces získal ocenění na festivalech Krokus Jazz Festival v Jeleniej Górze, Jazz Junior Krakow, v soutěži Konkurs o Kłucz do Kariery a druhá deska Light Year (Animal Music 2012) byla oceněna českou žánrovou cenou Anděl.

Inner Spaces přináší soudobý evropský jazz s vysokým podílem kompoziční práce, zálibou v originální barevnosti a melodičnosti, rafinovanou výstavbou kompozic i improvizací a vše ve špičkovém provedení mladých, ale již nebývale zkušených hráčů.

Cyklus stanice Vltava Moravsko-slezské jazzové koncerty, který zahrnuje tři koncerty ročně ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava, je exkluzivní platformou pro prezentaci mladých jazzových muzikantů spojených s tzv. východojazzovou scénou.

Více informací na vltava.rozhlas.cz/jazz.

Poslouchejte ČRo Vltava online
Poslouchejte ČRo Ostrava online